X


Bitcoin boğası Michael Saylor, MicroStrategy’nin BTC Alımı Yaptığını Açıkladı

Saylor, 5.050 adet BTC'nin şirket rezervlerine eklendiği açıkladı.
15:21
13 Eylül 2021

Bitcoin destekçisi milyarder isim Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin alımı yaptığını Twitter üzerinden duyurdu. Saylor, 5.050 adet BTC’nin şirket rezervlerine eklendiği açıkladı.

MicroStrategy’den Yeni Alım

Dev iş zekası şirketi MicroStrategy, 5.050 adet Bitcoin alımı yaptığını kamuoyuyla paylaştı. Şirket, BTC’leri 48.099 dolar ortalama fiyattan satın aldı. Başarılı iş insanı Michael Saylor’ın açıklamaların göre şirket 242.9 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte şirketin Bitcoin varlıkları 114.042’ye ulaşırken toplam değer 3.16 milyar doları aştı. MicroStrategy, tüm Bitcoin rezervlerini yaklaşık 27.713 dolar karşılığında satın aldı. Ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor, kurucusu ve CEO olarak görev yürüttüğü şirketi MicroStrategy’nin yeni Bitcoin alımını duyurdu.

Bitcoin, 7 Eylül’de tarihi bir geri çekilme hareketi sergiledi. Lider kripto para, yalnızca dakikalar içerisinde 52.000 dolarlık seviyeden 43.000 dolara kadar düşüş yaşadı. Toparlanma evresinde 46.000 dolarlık seviyeyi test eden BTC, burada başarısız oldu ve 44.000 dolarlık fiyat bandına geriledi.

Bitcoin Fiyatı ve Kripto Para Piyasasının Genel Görünümü

BTC’nin geri çekilme hareketi tüm piyasayı kızıla bürürken altcoin’lerde çift haneli kayıplara yol açtı. Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon dolar sınırına çekildi. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %41.35’e çıkarak önemli artış kaydetti.

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.200 dolar bandına, Ripple (XRP) 1 dolar sınırına, Binance Coin (BNB) 400 doların altına hareketi etti. CMC sıralamasında ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında yaklaşık olarak %5’lik yükseliş ile Polkadot (DOT), dikkatleri üzerine çekti.

Gün içerisinde işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’te listelenmesi gerçekleşen GALA token, %200’in üzerinde artışla günün en çok kazandıran kripto parası olarak kayıtlarda yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar