X


Balinalar Düşüşü Fırsat Bildi: Büyük Cüzdanlara Yüklü Bitcoin (BTC) Alımları Başladı

Lider kripto para Bitcoin (BTC), baskı altına işlem görmeye devam ederken balinaların yoğun ilgisine maruz kaldı.
14:37
13 Eylül 2021

Bitcoin balinaları, lider kripto para biriminin düşüşünü fırsat bilerek yüklü miktardaki alımlarını artırdı. Uzun vadeli yatırımcıların oranı %80’lik oranla rekor seviyeye ulaştı. Bitcoin ağında bir kilometre taşı daha geride bırakılarak 700.000’inci blok çıkarıldı.

Balinalar Hareketlendi

Lider kripto para Bitcoin (BTC), baskı altına işlem görmeye devam ederken balinaların yoğun ilgisine maruz kaldı. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment’in raporuna göre Bitcoin balinaları son dört günde 50.000 BTC satın aldı. Bu verilere atıfta bulunan uzman analist Ali Martinez şunları aktardı:

Balinalar yüklü Bitcoin alımı yapıyor. 10.000 ila 100.000 BTC’ye sahip adresler, son dört günde yaklaşık 50.000 Bitcoin satın aldı. Bu önemli sayı, borsa cüzdanlarından transfer edildi ve mevcut satış baskısını azalttı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Veriler, Bitcoin grafiklerindeki düşüş eğilimine rağmen büyük piyasa oyuncularının cüzdanlarına BTC yığmaya devam ettiğini gösteriyor. Balina alımları Bitcoin yatırımcıları arasında güveni artırabilir.

Ekim 2020’den bu yana ilk kez uzun vadeli yatırımcıların BTC arzı %80’e uzandı. Glassnode önemli verileri kamuoyuna sunarken 2021 yılının 1. ve 2. çeyreğinde alımı yapılan BTC’lerin satılmadığını, yatırımcıların %50’nin üzerindeki düşüşün akabinde sarsılmadığını belirtti.

Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Ancak yalnızca bu metrikler BTC fiyatında büyük bir geri dönüşü garanti etmiyor. Son on yılda Eylül ayı Bitcoin ve tüm kripto para piyasası için baskının yaşandığı dönem olmuştur.

Lider kripto para, şok geri çekilmenin ardından 46.000 dolar seviyesini test etmiş ancak başarısız olmuştu. Bir süredir devam eden toparlanma sürecinden farklı bir seyir izleyen BTC, 44.000 dolarlık fiyat bandına geriledi.

Amiral geminin düşüşü tüm kripto para piyasasını kızıla boyadı. Ethereum, Cardano, XRP kayıplar yaşarken Polkadot, en büyük altcoin’ler arasında pozitif tarafta kalmayı başarabilen tek kripto para oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar