X


Bitcoin Benimsenmesinde İlginç Gelişme: Bu Uygulama BTC Ödemelerini Kabul Edecek

Seety, Antwerp ve Brüksel'de kripto para kullanım özelliğini aktif etti.
20:14
2 Eylül 2021

Belçika merkezli bir dijital park start-up’ı olan Seety, park biletleri için kripto ödeme desteğini başlattı. Medyaya yansıyan son bilgilere göre şirket, Antwerp ve Brüksel’de kripto para kullanım özelliğini aktif etti.

Belçika Merkezli Şirket, Kripto Paraları Ödeme Sistemine Entegre Etti

Seety kullanıcıları her iki şehirde de park ücretlerini ödeme için Bitcoin (BTC) kullanabilecekler. Bitcoin’in yanı sıra platform, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) gibi kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Ayrıca USD Coin (USDC) ödeme sistemlerine entegre edilecek.

Bir park yeri ödemesi için kripto paralarla ödeme yapan kullanıcılar, herhangi bir ek ücret ödemeyecek. Seety uygulamasının Belçika ve Hollanda’da 355.000’den fazla kullanıcısı olduğu ve 2022 yılına kadar 2 milyon euro2nun üzerinde ciro elde etmeyi hedeflediği bildirildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Farklı Kulvarlarda Kripto Benimsenmesi

Şirket için park yerlerinde ödemede kullanılan kriptolar, kripto para birimlerinin günlük mikro işlemlerde nasıl daha fazla benimseneceğinin bir göstergesidir. Seety, kriptolar daha fazla çevre dostu hale geldiğinde benimsenmenin büyümesini bekliyor.

Park yerleri ödemelerinin Bitcoin ile ödenmesi 2014 yılı Brawker uygulamasına kadar uzanıyor. Bugünlerde daha geniş tabanlı entegrasyonun önündeki önemli engeller olmasına rağmen küçük işlemler için kripto ödeme seçenekleri giderek popüler hale geliyor.

Kripto kredi kartları ve sabit paralar, yatırımcıların platformlarına kripto para birimlerini eklemelerini kolaylaştırırken harca sürecini basitleştirmeye yardımcı oluyor. Daha önce bildirildiği üzere Visa, geçtiğimiz günlerde kripto özellikli kartlarının 2021’in ilk yarısında 1 milyar doların üzerinde kripto harcaması kaydettiğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar