X

Bitcoin Balinalarından Dev Hamle: BTC Fiyatı Daha Düşer Mi?

Bitcoin balinaları çok hareketli bir 24 saat geçirdi.
12:45
5 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 2 Eylül tarihinde başlayan düşüş yüzünden henüz tam anlamıyla toparlanamamış durumdayken şimdi de BTC balinalarının yüklü transferleri piyasayı esir almış durumda. Yüklü kripto para transferlerini tespit ve takip eden Whale Alert, son 24 saat içerisinde inanılmaz bir transfer tablosu ortaya koydu.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre BTC balinaları son 1 gün içerisinde 11.275 Bitcoin yani yaklaşık 118 milyon dolarlık transfer gerçekleştirdi. Whale Alert’ın aktardığı yeni bir gelişmeye göre ise bu transferlerin hepsi yani yaklaşık 118 milyon anonim cüzdanlarca yapıldı.

Bitcoin Balinaları Yerlerinde Duramıyor!

Transferlerin 1.000 Bitcoin ile 3.000 Bitcoin arasında değiştiği görülüyor. Çoğunluk ise Binance, OKEx ve Huobi kripto para borsalarındaki kullanıcılar tarafından veya onlara yönelik transferlerden oluşuyor. Transferlerin bazılarının direkt olarak kripto para borsalarına para yatırma olarak yapılması ise satış baskısının artacağına işaret etmekte.

Glassnode isimli araştırma firması da geçtiğimiz saatlerde içerisinde 0’dan fazla BTC bulunan yani en azından bir miktar fon olan cüzdanların sayısının 31.257.627 ile yeni bir rekor kırdığını paylaşmıştı.

Bu durum balinaların farklı cüzdanlara para aktarıyor olmasının işaretçisi olarak algılanabilir. Bitcoin fiyatı şu an hala 10.000 dolar desteğinin üzerinde yer alsa da balinaların satışlarını arttırması bunu geçersiz kılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar