X


“Bitcoin Altından Daha İyi”

Bitcoin ve altın şimdiye dek birçok kez karşılaştırıldı ve bu konu kullanıcılar arasında sürekli tartışıldı. Lou Kerner'a göre Bitcoin altından daha iyi bir değer saklama aracı.
10:00
19 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altın dünyadaki en değerli metallerden birisi olarak bilinir. İnsanlar bu elemente binlerce yıl boyunca değer verdiler. Altın tarih boyunca insanların sıkça kullandığı bir değer saklama aracı olarak da ifade ediliyor. Ancak gücünü Blockchain teknolojisinden alan Bitcoin bu dengeyi bozacağa benziyor. Dijital teknolojileri destekleyen ve yakından takip eden çoğu kullanıcıya göre altının en iyi değer saklama aracı olduğu yıllar artık geride kalıyor.

Bitcoin birçok defa altına benzetildi. Piyasada çalışmalarını sürdüren analistler ve sektörün ileri gelen isimleri bu iki varlık arasında sık sık bağlantı kurdu, karşılaştırmalar yaptı. Bunlardan bazıları yükselişini sürdüren Bitcoin için “dijital altın” ifadesini kullandı. Lider kripto paraya bu benzetmenin yapılmasının nedeniyse “orijinal” altınla arasındaki benzerlikler.

CryptoOracle kurucu ortağı Lou Kerner CNBC ekranlarında yayınlanan “The Coin Rush” programında Bitcoin ile altın konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kerner açıklamalarında Bitcoin’in belirli alanlarda altından bir tık ileride olduğunu coşkulu bir biçimde savunuyor. Altının insanlık tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifadelerine ekleyen Kerner şunları söyledi:

Altın küresel değer saklama aracı olarak faaliyet göstermiştir ve geçtiğimiz birkaç bin yıl boyunca da bu pozisyonunu kimseye kaptırmamıştır. Bu muhteşem bir performans. Ancak şimdi altından çok çok daha işlevsel olabilecek başka bir şeye sahibiz. Dolayısıyla altını değer saklama aracı olarak kullanan insanlardan bazılarının zaman içerisinde Bitcoin’e geçmesini bekliyoruz. Bu bir gün, bir hafta hatta beş yıl içerisinde değil zamanla olacak.

Kerner’ın açıklamaları ilgi çekici noktalara işaret ediyor. Bitcoin’in tabiatı itibariyle altından daha iyi olduğu söylenebilir. Kerner açık bir şekilde ifade etmese de Bitcoin altının sahip olmadığı birçok özelliğe hayat veriyor. Kolay kullanılabilme, değişmezlik, dijitallik ve altının sahip olmadığı diğer birçok özellik son cümleyi destekler nitelikte. Ayrıca uzmanlara göre Bitcoin altının binlerce yıl boyunca elde edeceği kâr oranını çok kısa bir sürede ortaya koyabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar