X


Bitcoin 7.100 Doların Üzerine Çıktı, Piyasada Neler Oluyor?

Bitcoin son 24 saatte 7.000 barajını kırarak 7.100 dolara ulaştı...
17:00
29 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin bir direnç noktası kabul edilen 7.000 doların üzerine çıkarak 7.100 dolara ulaştı.

Bitcoin’in nispeten güçlü performansına rağmen diğer token’lar bu hafta başında kaydettikleri kazançlar göz önünde bulundurulsa da bugün Bitcoin ve ABD doları karşısında iyi bir performans sergileyemedi. Ancak Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash ile birlikte ilk beş kripto para arasında yer alan EOS günün en iyi performans sergileyen üçüncü kripto parası oldu.

Bunun yanında Dash, IOTA ve Golem dışında kalan çoğu token ve küçük piyasa hacimleri dolayısıyla Bitcoin’ e karşı büyük bir mücadele veriyor.

Hacim yavaş yavaş geri geliyor

Hepimizin bildiği gibi büyük kripto para birimlerinin günlük işlem hacimleri zaman zaman sorun oluşturabiliyor. Zaten piyasa toparlanması, piyasa hacminde büyük bir iyileştirme olmadan başlatıldı.

Geçtiğimiz yirmi dört saat boyunca kripto para piyasasının günlük hacmi 13 milyar doları aşarken Bitcoin’in hacmi 4.5 milyar doların üzerine çıktı. Ancak ikinci en büyük kripto para Ethereum’un piyasa hacmi Bitcoin’e kıyasla düşük kalarak 1.5 milyar dolar seviyelerinde seyretti.

Kısa vadede güçlü bir toparlanma sergileyen Tether’in işlem hacmi de 3 milyar dolara ulaşmış olmasına rağmen yatırımcılar paralarını Bitcoin’e taşımaya başladı.

Bunların yanında kripto para piyasasının hacmi 13 milyar doların altına düşürülmeden tutulabilirse ve zamanla 15 milyar doların üstüne çıkarılabilirse Bitcoin bir başka direnç noktası olan 8.000 doları da yakın zamanda kırabilir.

Güney Kore’nin en büyük iki kripto para borsası UPbit ve Bithumb birkaç skandalın ardından normal işlemlerine geri dönmeye başlıyor. Dolayısıyla bu iki borsanın da hacme katkısı olacağı söyleniyor. Güney Kore’den gelen bu iyi haberler yatırımcıları da sevindiriyor. Örneğin Bithumb, yeni yatırımcıları teşvik etmek amacıyla Güney Kore’nin büyük finans kuruluşlarından NH Bank ile olan ortaklığını yeniden kazandığını açıkladı.

Bu olumlu gelişmelerle yatırımcılar da Bitcoin’in 8.000 dolara doğru hamle yaptığını dolayısıyla diğer token’ların da yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER