X


Bitcoin $300 Barajını Aştı! Yükseliş Devam Ediyor

20:34
12 Temmuz 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

2015 yılının başından beri son 7 aydır 200 USD seviyelerinde gezen Bitcoin, yedi aylık aradan sonra bugün 300 dolar barajını aştı. Yaz dönemine girilmesine rağmen, beklentilerin aksine Bitcoin son on gündür yükseliş trendine girdi ve çıkış ivmesi halen sürüyor.

Uluslararası borsalarda 1 bitcoin; Bitfinex’de 309, Bitstamp’ta 310 ve Btc-e’de 305 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in yoğun ilgi gördüğü Çin borsalarında ise 2000 Yuan barajı zorlanıyor, en yüksek hacimli Çin borsalarında şu an itibariyle 1965 Yuan seviyelerinden işlem gerçekleştiriliyor. Türk Lirası ile işlem yapılan BTCTürk’te şu anda 1 bitcoin 840 TL’den işlem görüyor.

Hafta sonu olması itibariyle borsalardaki işlem hacimlerinin yüksek olmaması göze çarpıyor. Öte yandan yarın mesai saatinin başlamasıyla bankalar vasıtasıyla borsalara para yatırılabilecek olması, yeni alım dalgalarını beraberinde getirebilir. Her şeye rağmen ani çıkış ivmelerinde yatırımcıların dikkatli davranmalarında fayda görüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar