Bir Türlü 1 Doları Geçemeyen Altcoin için Heyecanlı Bekleyiş!

Kritik 1 dolar seviyesini bir türlü geçemeyen Decentraland (MANA) için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Altcoin'de ayılar mı yoksa boğalar mı galip gelecek? Detaylar haberimizde.
16:00
30 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC), düşük zaman dilimlerinde son ​​birkaç gündür 23 bin 500 dolar ila 23 bin 700 dolarlık bölgeyi destek alanı olarak tutmuş durumda. Hafta sonunda potansiyel olarak düşük likidite gören BTC boğaları, en büyük kripto paranın 23 bin doların altına düşebileceğinden endişe duymaya başlayabilir. Bu durum Decentraland‘ın (MANA) geri çekilmesine neden olabilir. MANA, son iki haftadır dar bir aralıkta işlem görüyor ve aralığın üst sınırı olan 1,02 dolar seviyesine yaklaşmış durumda. 1 dolar seviyesi, muhtemelen önümüzdeki günlerde daha fazla kazanımın önünde büyük bir engel olarak duruyor olabilir.

1 Saatlik MANA Grafiği

Altcoin için 1 dolar psikolojik olarak önemli bir seviye. 1 doların destek olarak yeniden test edilmesiyle sadece teknik nedenlerden dolayı değil, piyasa katılımcılarının da harekete geçmesiyle yükselişin fitilini ateşleyecek. Şu anda 1 dolar seviyesi MANA’nın Temmuz ortasından beri işlem gördüğü bir aralıkla da keşişmiş durumda. Bu aralık 0,84 dolardan 1,02 dolara ulaşıyor ve aralığın orta değeri 0,93 dolara yükseldi. MANA‘nın aşağıya yönelmesi durumunda bu seviyenin destek görevi görmesi beklenebilir.

Bitcoin 24 bin 5 bin doların üzerine tırmanması Decentraland’ı da sert bir şekilde yükselişe geçirebilir. Elbette böyle bir durumda yükseliş yalnızca MANA ile sınırlı kalmayacaktır ve altcoin piyasalarında da ciddi yükselişler görülebilir. Tüm bunlarla birlikte MANA için aşağı tarafta 0,93 dolar dışında 0,96-0,95 dolar arasında küçük bir talep bölgesi bulunuyor.

Teknik Göstergeler

MANA için saatlik Göreceli Güç Endeksi (RSI), 42 seviyesine kısa bir düşüşle önceki gün boyunca nötr 50 seviyesinin üzerinde zar zor tutunmayı başardı. RSI, yükseliş momentumuna işaret etmek için son saatlerde nötr 50 seviyesinin üzerine çıktı. A/D çizgisi de son birkaç gün içinde yükseldi. A/D göstergesindeki yükseliş, son günlerde satın alım hacminin artmasına neden oldu. Fiyat, ayrıca yükseliş momentumunun henüz tükenmediğini gösteren EMA şeridinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Son haftalarda Bollinger Bandı (BB) genişlik göstergesinde de hareketlilikler görülüyor. Yine de MANA, söz konusu aralığın üstüne veya altına geçebilmiş değil. MANA, 1 doları geçmeyi başarır ve BB bant genişliği göstergesi tekrar 0,05 seviyesinin yakınında bir dip nokta bulacak olursa, kısa vadeli yatırımcılar satın alım fırsatlarını araştırmak isteyebilir. Şu anda yükseliş momentumuna ve güçlü alıcıların varlığına rağmen, 1 dolar seviyesi önemli bir direnç olarak kalmaya devam ediyor. Boğalar fiyatı güçlü bir şekilde destekleyerek kritik seviyenin geçilmesi durumunda iyi bir satın alım fırsatı yakalanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar