reklamı kapat

Bir Milyon Bitcoin’le Kendi Rekorunu Egale Eden BitMEX Sınır Tanımıyor

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX'ten yeni bir rekor geldi.
10 Ağustos 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Yatırımcılar kripto para piyasasının yılın en düşük seviyesine gerilemesi nedeniyle acı çekiyor olabilir, ancak dünyanın en popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX bu durumdan hiç etkilenmemiş gibi görünüyor.

Seyşeller merkezli kripto para borsası BitMEX tarafından yayınlanan raporda, çarşamba günü platformun 24 saatlik işlem hacminin 1 milyon BTC’yi geçtiği bildirildi. Elde edilen verilere göre platformda, mevcut Bitcoin fiyatı üzerinden 6,6 milyar dolar değerinde 1.027.214,62 Bitcoin’lik kaldıraçlı işlem sözleşmesi yapıldı.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes şunları kaydetti:

Bir kez daha 24 saat içerisinde 1 milyon Bitcoin’lik işlem hacmine ulaştık ve kendi rekorumuzu egale ettik. Bu rekor kripto para piyasası ve BitMEX için çok önemli bir dönüm noktası.

Ayı sezonu ne kadar ağır geçerse geçsin kripto para borsaları bu durumdan yatırımcılar kadar etkilenmiyor. Her ne kadar piyasa değeri önemli ölçüde azalsa da borsalar günlük işlem hacimlerine göre ciddi oranda kâr elde edebiliyor.

BitMEX’in genç ve başarılı CEO’su Arthur Hayes, platformun kendi rekorunu egale etmesini piyasaya yeni sürülen Ethereum/USD kaldıraçlı işlemlerine bağladı. Böylece yatırımcılar Ethereum’un düşeceğine ya da yükseleceğine yönelik tahminde bulunarak kazanç elde etme fırsatı yakalıyor.

BitMEX, 24 Temmuz’da da 1 milyon Bitcoin’lik işlem hacmine ulaşmış ve kripto para piyasasında bir ilke imza atmıştı. Fakat o günün koşullarında işlem hacmi yaklaşık 8 milyar dolara denk geliyordu.

BitMEX ayı sezonunun ağır etkilerine rağmen kullanıcılarının kaldıraçlı işlemlerle kâr elde etmesini sağlayan bir kripto para borsası olması nedeniyle son zamanlarda oldukça rağbet görüyor. BitMEX’ten daha az bilinen ve sadece seçkin yatırımcılara hizmet veren kaldıraçlı kripto para borsası LedgerX, temmuz ayında 50 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştıklarını açıklamıştı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.