reklamı kapat

Merkezsiz Borsanın Demosu Yayınlandı

Dünyanın en büyük hacimli borsasının merkezsiz platformu kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyor. Borsanın CEO'su da heyecanı biraz olsun dindirmek için platformun bir demosunu paylaştı.
10 Ağustos 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Kripto para işlem platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, 9 Ağustos’ta paylaştığı bir tweet ile uzun zamandır beklenen merkezsiz borsanın demosunu yayımladıklarını duyurdu.

Zhao tweet’e eklediği videoda merkezsiz borsanın “geçici, ilk ve ön sunum” demosunu paylaştı. CEO, yayınlanan demo videodan kullanıcıların çok fazla bir şey beklememesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca sözlerine şu an için kullanıcı arayüzüne sahip olmadıklarını ekledi.

Zhao merkezsiz borsanın üç önemli özelliğinin token yaratılması, listelenmesi ve token alışverişi olduğunu ifade etti. Ayrıca twitter paylaşımında tanıtım tarihi belirtilmediği için borsanın ne zaman açılacağı ya da hangi hacimle görücüye çıkacağı şu an için belli değil.

Merkezi olmayan platformlar, kullanıcıların özel anahtarlarını kullanarak kripto paralarını korumalarını sağlayacak şekilde tasarlanır. Böylece kripto para birimlerinin “çekici bir merkez” ya da “bir saldırı noktası” içinde toplanması önlenmiş oluyor. Yani merkezi olmayan borsalar, merkezi borsalara oranla bilgisayar korsanlarına karşı daha güçlü…

Öte yandan bu ayın başlarında Binance, Ethereum’u ve 20.000’in üzerinde Ethereum tabanlı token’ı destekleyen açık kaynaklı, anonim ve merkezsiz bir cüzdan olan Trust Wallet’ı satın aldı. Satın almanın ardından Zhao Trust Wallet’ı, merkezi olmayan borsada varsayılan bir cüzdan olarak listelemeyi planladıklarını açıkladı.

Bunun yanında borsa temmuz ayında, Blockchain tabanlı bir banka oluşturma planları olduğunu doğrulamıştı. “Founders Bank” olarak tasarlanan ve geleceğin dijital token yatırımcılarına ait olması beklenen bankanın şeffaf kripto para düzenlemeleriyle tanınan Malta merkezli olması planlanıyor…

İlkbaharda faaliyetlerini Malta’ya taşıyan Binance ise Coinmarketcap verilerine göre işlem hacmi açısından bir numaralı kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.