X


BitMEX 1 Milyon Bitcoin’le Rekor Kırdı!

Son zamanların en prestijli borsaları arasında yer alan BitMEX kripto para piyasasında inanılmaz bir rekora imza attı.
19:00
26 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hong Kong merkezli kripto para borsası BitMEX, 24 Temmuz’da sadece 24 saat içerisinde 1 milyon Bitcoin’lik işlem hacmine ulaştıklarını açıkladı.

Bitcoin, uzun bir sürenin ardından tekrar 8 bin doların üzerinde tutunmayı başarmış gibi görünüyor. Şu anda 8.212 dolardan işlem gören Bitcoin’in günlük işlem hacmi ise 5 milyar dolar seviyesinde. Diğer borsaların aksine 24 saat içerisinde 1 milyon Bitcoin’lik işlem hacmine ulaşarak bir rekora da imza atan BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, şunları kaydetti:

İşlem hacmindeki ve fiyatındaki artış, Bitcoin’in küresel piyasaları yeniden tanımlayabilme potansiyelini gözler önüne seriyor.

BitMEX böylece, daha önce yine kendisi tarafından kırılan 800 bin Bitcoin’lik rekoru da egale etmiş oldu. Ayrıca, BitMEX’in ABD’deki kripto para yatırımcılarına hizmet vermediğini de belirtelim.

Son günlerde Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) da etkisiyle Bitcoin 60 günlük bir aranın ardından yeninden 8 bin doların üzerinde soluklanmıştı. SEC her ne kadar Bitcoin ETF’leri konusundaki kararını ertelesede bu durum henüz kripto para piyasasına olumsuz bir şekilde yansımadı. SEC, Bitcoin ETF’leri konusundaki kararını Eylül ayında açıklayacak. Bu durum önümüzdeki günlerde kripto para piyasasında satın alma beklentisi yaratabilir.

BitMEX‘in genç ve başarılı CEO’su Arthur Hayes, CNBC’nin Fast Money programında yaptığı açıklamada Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine doğru bir yolculuğa başlamadan önce 5 bin dolar  seviyesine gerileyeceğini kaydetmişti. Hayes ayrıca, Bitcoin’in 2018 yılı içerisinde 50 bin dolar seviyesine çıkabileceğini iddia ediyor.

Bitcoin’in gerçek bir dip yapıp yapmadığına emin olmak için 5 bin dolar seviyesini test etmesini istiyorum. Eğer işe yararsa Bitcoin, yıl sonuna kadar 50 bin dolar seviyesine ulaşabilir.

Birçok kripto para uzmanı da Bitcoin’in daha düşük bir seviyede destek bulması konusunda  Hayes’le hemfikir. Kripto para yatırım uzmanı Tone Vays, geçtiğimiz günlerde, Bitcoin’in 4.950 dolarla dibi göreceğini kaydetmişti.  eToro’nun piyasa analisti Mati Greenspan ise  yaptığı açıklamada Bitcoin’deki fiyat artışının spekülasyondan daha fazlası olduğunu kaydettmişti.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Tayfun TEKŞEN
    4 sene önce

    O değilde bitmex ile zenci manken ne alaka 🙂

    Not ; Elektronik postamı verdim diye sürekli mail atarsanız kapınızda mahkeme ihbar kağıdı ile karşılanırsınız 🙂

    19