Bir Borsa Token’ı Bu Haberle Yeni Rekora İmza Attı!

Piyasada yukarı yönlü hareketler devam ederken, bir kripto para borsası token’ının ciddi artışın ardından rekor kırdığı görülüyor. 
11:45
2 Eylül 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir kripto para işlem platformu olan FTX’in kripto para birimi FTT token ciddi bir artış yaşadı. Bu artış ile birlikte FTT token yeni bir rekora imza atmış oldu. Bahsi geçen yükselişin arkasında ise FTX in Ledger X’i satın alması yatıyor.

FTX Fiyat Artışı

Son 24 saat içinde %30’un üzerinde artış yakalayan FTX token 70.21 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise FTX token 65.97 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak FTT fiyatı Ağustos ayında tüm piyasa ile yükselişe geçmişti. Ancak satın almanın açıklanması ile birlikte fiyatın%40’tan fazla artış yaşadığı görülüyor. Dolayısıyla borsa token’ın fiyatını LedgerX haberi arttırmış oldu.

Bunlara ek olarak FTT’nin 6.19 milyar ABD doları piyasa değeri var ve bu da onu Binance‘in BNB’sinden sonra en büyük ikinci borsa token’ı yapıyor.

Öte yandan FTX’in LedgerX‘i ne kadara satın aldığı açıklanmadı. Ancak anlaşma Hong Kong merkezli borsanın ürün tekliflerini ABD’de vadeli işlemlere ve opsiyon işlemlerine doğru genişletecek. FTX ABD başkanı Brett Harrison yaptığı açıklamada, “Bu, düzenlenmiş kripto türevlerini ABD kullanıcı tabanımıza getirme stratejimizin önemli bir parçası” sözlerin kullandı.

LedgerX ve FTX

2017 yılında kurulan LedgerX, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından düzenlenen belirlenmiş sözleşme piyasası (DCM), borsa işletme tesisi (SEF) ve türev takas kuruluşu (DCO) olarak tanımlanabilir.

Bu yılın başlarında yaptığı açıklamada FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, şirketin zaten türev ürünlere geçmeyi düşündüğünü söylemiş ve “Hükümetlerin bunu sunabilmemiz için düzenleyici çerçeveler ve lisans rejimleri oluşturmaya başlamasından heyecan duyuyoruz. Kaynaklarımızın çoğunu kaydırdığımız yerde bu büyük bir rol oynayacak ve şu anda sahne arkasında çok fazla görüşmemiz var. Bu da bazı durumları belirlememizde büyük rol oynayacak.”  sözlerini kullandı. CEO, bu yıl içinde bununla ilgili bazı duyurular olacağını da sözlerine ekledi.

FTX’in halka açılma şansı olup olmadığı sorulduğunda ise Bankman-Fried, “Bununla ilgili gerekli özeni gösteriyoruz ve araştırmaları devam ettiriyoruz” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar