X


Binance’ten Devrim Niteliğinde Karar: Borsa Listeleme Ücretlerini Ne Yapacak?

Binance borsası, yeni coin'leri listelemesinden elde ettiği gelirlerle ne yapacağını açıkladı.
15:00
8 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance takip ettiği politikada değişikliğe gitti. Bundan sonra borsa listelemelerden elde ettiği gelirleri kamuoyuyla paylaşacak ve fonları hayır kuruluşlarına bağışlayacak.

Şirketin bugün yayımlanan bir blog postuna göre borsada listelenmek isteyen token projeleri listeleme ücreti için teklif sunmaya devam edebilecek. Borsa herhangi bir ücreti dikte etmeyecek veya minimum bir fiyat seviyesini zorunlu kılmayacak.

Bununla birlikte listeleme ücretlerinin %100’ünü yakın zamanda kurduğu yardım birimi Blockchain Charity Foundation’a bağışlayacak. Bitmedi; bu sürecin şeffaf olması için borsa tüm ücretleri web sitesinden paylaşacak.

Binance CEO’su CZ fon miktarının projelere bırakıldığını ve borsanın listeme sürecinde hiçbir şekilde herhangi bir garanti anlamına gelmediğini vurguladı.

Borsanın hayır işleri birimi, borsanın gelirlerinin bir kısmının hayır işlerine gitmesi amacıyla temmuz ayında kuruldu. Birimin başkanlığını Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişim Örgütü’nün (IDO) iyi niyet elçisi Helen Hai yapıyor.

Öte yandan şirket politikasındaki değişiklik, geçtiğimiz ayların tartışmalarını ayyuka çıkardı. Bazı projelerin 1 ila 3 milyon dolar listelenme bedeli ödediği haberlere yansımıştı. Ağustos ayında bir kripto para projesinin CEO’su, Binance’in listeleme bedeli olarak kendilerinden e-mail üzerinden 400 Bitcoin talep ettiğini iddia etmişti.

Daha sonra Zhao bu iddiayı yalanlamış, hiçbir zaman e-mail yoluyla fiyat bildirimi yapmadıklarını belirtmişti. Daha sonra şu yorumu yaptı: “Shitcoin’leri 400 veya 4.000 BTC ödeseler dahi listelemiyoruz. Esas soru ‘Binance listeleme için ne kadar istiyor?’ değil ‘coin’im yeterince iyi mi?’ olmalı.”

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar