X

Binance’den Hack’lenen DeFi Projesiyle İlgili Açıklama: Token’lar Değişecek!

Binance, COVER token’larının yenileri ile değiştirileceğini açıkladı.
10:21
29 Aralık 2020

Dün ortaya çıkan bilgilere göre popüler bir DeFi Projesi olan Cover Protocol saldırıya uğradı. Bu haberin ardından Cover Protocol’un kripto para birimi olan COVER fiyatı adeta çakılırken işlem hacmi bakımından en büyük kripto para birimi borsası olan Binance COVER işlemlerini durdurduğunu bildirdi.

Cover Protocol Saldırısı

Yapılan açıklamalara göre Cover saldırısına kodlamada yapılan bir hata sebep oldu. Her ne kadar ilk ortaya çıkan bilgilerde 2 milyar dolar gibi bir kayıp olduğu ifade edilmiş olsa da sonrasında kötü niyetli kişi ya da kişilerin bu hatayı defalarca kendileri lehine kullandıkları ve kaybın çok daha büyük olduğu anlaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre saldırgan bahsi geçen kod hatası sebebiyle sayısı COVER üreterek bunları piyasada sattı. Dolayısıyla hem büyük bir satış baskısı oluştu hem de COVER sahiplerinin ellerindeki token’ları satması başka bir düşüş dalgasını başlattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Saldırının ardından düşüşe geçen COVER 859 dolar bandından 17 dolara kadar geriledi ve eğer ekip gerçekten müdahale etmezse düşüşün daha da devam edeceği düşünülüyor.

Binance’in Cover Adımı

Saldırının ardından yapılan resmi duyuruya göre Binance, COVER token’ının işlem ve para yatırma faaliyetlerini platformunda askıya almaya karar verdi. Binance bu hamlesi ile kötü niyetli kişilerin COVER token’larını platformunda çıkarmasını engellemeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada borsa, kullanıcılarını korumak için böyle bir adım attığını ve kısa süre içinde COVER ile ilgili yeni açıklamalar yapacaklarını belirtti.

Yeni COVER’lar Kullanıcılara Dağıtılacak

Bu açıklamalarına ardından sabah yapılan farklı bir açıklamada Binance Cover ekibi ile titizlik içinde görüştüklerini ve kullanıcılarının hesaplarındaki eski COVER token’ları ile yeni COVER token’larını değiştireceklerini belirtti.

Yapılan açıklamalara göre 1 eski COVER, 1 yeni COVER’a eşit olacak şekilde kullanıcı bakiyelerinde değişiklikler yapılacak. Buna ek olarak COVER’ların değişimi anlık görüntüler alınarak yapılacak. Ayrıca son ETH bloğu COVER Protokol ekibi tarafından onaylandığında ve bu anlık görüntüye göre yeni COVER token’larının dağıtımı tamamlandığında ayrı bir duyuru yapılacak.

Tüm bunların yanında Binance ekibi, yeni COVER token’ları ile ilgili işlem çiftlerinin kullanıcılara sunulup sunulmayacağını ilerideki bir tarihte belirleyeceğini de açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Serkan Benek
    11 ay önce

    Binancede 15.20 den aldıgım cover protocol tokenleri için bişey yapılmıcak mı

    4