X


Binance ve İngiltere Arayı Düzeltti: Binance Artık Tam Uyumlu!

 İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesinin (FCA) yaptığı son açıklamalara göre, Binance artık FCA’nın gereksinimleri ile tam uyumlu.
10:10
26 Ağustos 2021

Binance’in İngiltere kolu, geçtiğimiz aylarda İngiltere’den deyim yerindeyse veto yemiş ve ciddi uyarılarla karşı karşıya kalmıştı. İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinin (FCA) yaptığı son açıklamalara göre dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance, artık istenilen gerekliliklerle uyumlu.

FCA’nın Uyarısı

FCA, Haziran ayında Binance Markets Limited ve Binance Group’a karşı bir uyarı yayınlamış ve Binance‘in Birleşik Krallık’taki faaliyetlerine kısıtlamalar getirmişti. Yapılan açıklamalarda, Binance’in etkin bir şekilde denetlenemez olduğu ve bu sebeple Binance’in FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunmasının yasaklandığı ifade edilmişti.

Buna ek olarak ülkede Binance’in websitesinin ve sosyal medya kanallarının durdurulması, herhangi bir tanıtım faaliyetinde bulunmasının engellenmesi de önleyici durumlar arasında yer alıyordu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan FCA’nın uyarısının ardından Barclays, NatWest ve HSBC dahil olmak üzere birçok büyük banka müşterilerinin Binance’e ödeme yapmasını engelledi. Buna karşılık Binance, müşterilerin geleneksel para kullanarak kripto satın almalarının bir yolu olan AB’nin Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) banka transferleri aracılığıyla işlem yapmasını durdurdu.

Binance ve İngiltere’nin Arası Düzeldi

Çarşamba günü yapılan bir güncellemede FCA şunları dile getirdi:

25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’in yerine getirmesi gerekenleri açıkladı. Firma, gerekliliklerin tüm yönlerine uymuştur.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da FCA güncellemesini Twitter’da paylaştı ve yaptığı açıklamalarda, “Olumlu ilerleme. Her seferinde küçük bir adım. Yavaş yavaş ama emin bir şekilde.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Binance’den bir sözcü de yaptığı açıklamalarda, “FCA tarafından belirtildiği gibi, Binance Markets Limited, gereksinimlerin tüm yönlerine tam olarak uymuştur. Mevcut olabilecek tüm önemli sorunları çözmek için FCA ile ilişki kurmaya devam ediyoruz. Kripto para ekosistemi endüstrisi büyümeye ve gelişmeye devam ederken, tüketicileri koruyan, yeniliği teşvik eden ve endüstrimizi ileriye taşıyan politikalar geliştirmek için düzenleyiciler ve politika yapıcılarla birlikte çalışmaya kararlıyız.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar