X


Veriler Ne Diyor: Bitcoin’i (BTC) İnişli Çıkışlı Bir Yol Mu Bekliyor?

Bitcoin 50.000 dolara yükseldikten sonra bir geri çekilme yaşadı ve analistler ralli öncesinde bir düşüş daha yaşanabileceğini düşünüyor.
09:15
26 Ağustos 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 dolara ulaştıktan sonra bir düzeltme hareketi yaşıyor. Bu noktada ise verilerin karışık sinyaller verdiği görülüyor. Analistlere göre bazı göstergeler piyasada düşüşün devam edeceğini ifade ederken bazı göstergeler hala boğa eğilimi gösteriyor.

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu

Yapılan açıklamalara göre tarihsel veriler benzer Bitcoin boğa koşusu sonrasında en az yüzde 18’lik düşüş yaşandığını gösteriyor. Dolayısıyla eğer BTC için böyle bir düşüş yaşanırsa lider kripto para biriminin fiyatı 41.000 dolar kadar gerileyebilir. Bu da 50.000 doların üzerindeki fiyattan sonra 9.000 doların üzerinde bir geri çekilme anlamına geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre %18’lik bir geri çekilme her ne kadar “korkunç” görünse de aslında piyasanın daha sağlıklı bir şekilde yükselebilmesi için gerekli. Eğer BTC bu geri çekilmeyi ve düzeltmeyi yapmazsa düşüşlerin çok daha derin ve can yakıcı olabileceği ifade ediliyor.

Dolayısıyla aslında analistler bu düzeltme hareketi sonrasında ciddi bir fiyat hareketinin gelmesini bekliyor.

Bitcoin Yükseliş Senaryosu

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin fiyatında yaklaşık olarak %250 artışa yol açacak yükseliş sinyalleri görülüyor. Ancak bu noktada böyle bir yükselişin yaşanabilmesi için öncelikle %18 geri çekilmenin yaşanması gerektiği düşünülüyor.

Analistleri hash ribbon göstergesinin %250 artış sinyali verdiğini ifade ediyor. Buna ek olarak Bitcoin’de satın alma baskısının da arttığı düşünülüyor. Bu da büyük bir artış göstergesi olarak lanse ediliyor. Bu noktada da analistler yaşanacak bir düşüş ile satın alma baskısının artacağını ve yatırımcıların düşük fiyatları satın alma fırsatı olarak değerlendireceğini ifade ediyor.

Tüm bu göstergeler değerlendirildiğinde analistler yaşanacak bir geri çekilme sonrasında BTC fiyatının 100.000 dolarlık değerleri göreceğini ifade ediyor. Yani piyasada yakın vadede yaşanacak bir geri çekilme sırasında yatırımcılara sakin olmaları tavsiye ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar