X

Binance.US İle İlgili Korkunç İddialara CEO’dan Sert Yanıt Geldi!

Forbes’da yayınlanan bir makale Binance’in Amerika kolunun farklı planlara sahip olduğunu iddia etti.
09:35
30 Ekim 2020

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para borsasının ABD kolunun düzenlemeleri aşmak ve yatırımcılardan gizlice kar elde etmek için kurulduğu iddialarına sert bir şekilde karşı çıktı.

Binance US İddiaları

Forbes yazarı Michael Del Castillo’nun 29 Ekim tarihli bir makalesindeki iddialara göre haber kaynağı, Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’nde neden faaliyet gösterdiğini ve ne gibi planları olduğunu gösteren bir sunum aldı. Belgede, 2018’de kripto borsasının ABD’de ana operasyonlarını yaptırımdan koruyan bir tür düzenleyici paratoner olarak hareket etmek üzere bir “Tai Chi varlığı” kurmayı amaçladığı belirtiliyor. Bu noktada 2018 yılında henüz Binance.US’in kurulmadığını belirtmek gerekiyor.

Castillo’nun haberine göre, o zamanlar henüz adı açıklanmayan bir kuruluş olan Binance.US, düzenleyicilerin dikkatini uyuma yönelik sahte ilgiyle dağıtmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde operasyonlar kurarken gelirleri, lisans ücretleri ve daha fazlası şeklinde ana şirket Binance’e taşımak için önlemler alacaktı. Castillo konuyla ilgili olarak, “Bu arada, potansiyel müşterilere, teknolojik çözümler getirilirken coğrafi kısıtlamalardan nasıl kaçınılacağı öğretilecekti.” sözleri ile devam etti.

CEO’nun Sert Yanıtı

Makalenin yayınlanmasından yaklaşık bir saat sonra verdiği cevapta Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), böyle bir belgenin bir Binance çalışanı tarafından oluşturulmadığını dile getirerek iddiaları reddetti. Castillo’nun iddialarına göre bu belge eski çalışan Harry Zhou tarafından tasarlanmıştı.

CZ konuyla ilgili açıklamalarında, “Binance her zaman kanunun sınırları içinde hareket etti. İddia edilen belgeyi kabul etmiyoruz.” sözlerini kullandı. Bunlara ek olarak CZ, firmanın çeşitli ülkelerde borsalar açmış olmasının, “uygun lisans ve uygulamalarla” düzenleyici çerçeveye uymaya istekli olduğunun kanıtı olduğunu iddia etti ve Binance’in “dünya çapındaki birçok önemli kanun uygulayıcı kurumla çok güçlü bir işbirliğine sahip olduğunu” belirtti.

Bunların yanında CZ son olarak piyasa hacim bakımından düşük olan altcoin’lerin silinebileceği sinyalini vermiş ve yine kripto para ekosisteminde ses getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar