X


Binance CEO’sundan Önemli Açıklama: Bazı Coin’leri Delist Edebiliriz

Changpeng Zhao, bazı coin’lerin delist edilebileceğinin sinyallerini verdi.
13:03
29 Ekim 2020

İşlem hacmi bakımından dünyadaki en büyük kripto para borsası olan Binance, geniş altcoin listelemesi ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Ancak borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) yaptığı son açıklamalara göre Binance bazı altcoin’leri platformundan çıkarabilir.

Düşük Hacimli Altcoin’ler

Düşük hacme sahip kripto para birimleri, kullanıcılar tarafından tercih edilmeye dolayısıyla borsa için de bir anlam ifade etmeyen kriptolar olarak nitelendiriliyor. Bu sebeple borsalar zaman zaman sadece düşük hacim sebebiyle bazı altcoin’leri listelerinden çıkarıyor.

Kripto para ekosisteminde tanındık bir yorumcu olan RookieXBT dün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile düşük hacme sahip kripto para birimlerinin Binance’ten silinmesi gerektiğini dile getirdi. RookieXBT konuyla ilgili açıklamalarında, “10 BTC’nin altında günlük hacme sahip tüm coin’leri Binance’ten delist edin.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

RookieXBT’nin talebine oldukça olumlu bir dönüş yapan CEO Zhao ise bunun mantıklı bir seçenek olduğunu dile getirdi. CZ konuyla ilgili açıklamalarında, “Bence iyi bir fikir. Binance’teyseniz ve hala düşük hacme sahipseniz o zaman…” ifadelerini kullandı.

Altcoin’lerin Delist Edilmesi

Binance dünyada kullanıcılar tarafından tercih edilen bir borsa olduğu için herhangi bir altcoin’in delist edilmesi kullanıcıların farklı bir platforma yönelmesine sebep olabilir. Ancak söz konusu  hacim bakımından düşük coin’ler olduğunda bunun çok da büyük sorunlara yol açmayacağı düşünülüyor.

Yine de bazı Twitter kullanıcıları bazı coin’lerin delist edilmesinin “karmaşık” bir durum olduğunu düşünüyor.

Bunlara ek olarak kaç adet coin’in delist edileceği ve toplamda ne kadar bir işlem hacminden vazgeçileceği de önem taşıyor. Her ne kadar CZ bu durumu mantıklı bulmuş olsa da şu an için delist edilebilecek coin’ler ya da herhangi bir coin’in platformdan çıkarılıp çıkarılmayacağına dair açıklama yapılmadı.

Bunların yanında Binance Türkiye’nin açılması, Binance ile ilgili Türkiye’de en çok dikkat çeken adımlardan biri olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Hasan
  9 ay önce

  sırf tıklansın diye hiç bir anlam.ve önem li olmayan bir konuyu haber yapmışsınız birde kocaman delist iconu ile..heralde takipçiniz,azaldı…

  5
  • Emre
   9 ay önce

   Bir arkadaş önemli olmayan haber vs yazmış. Aksine bence çok önemli. Delist konusunda uyarı yapıyor haber. Arkadaşın hiç canı yanmamış anlaşılan delistten. Lak lak konuşmuş çamur atmış k. Bakmasinda.

   6