X


Ripple Fiyatı: Bu Gelişme XRP Fiyatını Nasıl Etkiler?

Ripple’ın merkezini değiştirme adımı, XRP fiyatını yükseltebilir.
11:02
29 Ekim 2020

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Amerika’daki düzenleyici belirsizlikler sebebiyle San Francisco merkezli Ripple’ın farklı bir ülkeye taşınacağını geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda dile getirmişti. SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitao da yaptığı son açıklamalarda, Ripple’ın “Japonya’yı taşınılacak merkezlerden biri olarak gördüğünü” ifade etti.

Ayrıca SBI, Ripple’ın ortak girişimi MoneyTap’e açıklanmayan bir miktar para yatıracağını da açıkladı. MoneyTap şimdiden  Shimane Bank, The Shimizu Bank, Shinsei Bank’ın da içinde bulunduğu 38 Japon bankasından yatırım aldı.

MoneyTap

P2P ve P2B işlemlerinde kullanılacak olan MoneyTap, kurumsal havalelerde QR ödemelerinin benimsenmeye yardımcı olacağını umuyor. Ripple’ın bu yeni uygulaması ile ilgili yapılan açıklamalarda, “Para transferlerini bankalar arasında hemen hemen ücretsiz olarak yapabilirdik. Bu sebeple mümkün olduğu kadar ücretsiz hale getirmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Kitao’nun başında olduğu SBI Holdings halihazırda MoneyTap’i kullanıyor ve farklı bankalarla da görüşme içinde olduklarını ifade ediyor.

Ripple’ın Taşınması ve XRP Fiyatı

Ripple’ın başı Amerikalı yetkililerle sürekli belaya giriyor ve XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını sürekli gündeme geliyor. Bu sebeple Ripple’ın Amerika’daki hareket alanı çok kısıtlı ve CEO’nun da onayladığı gibi hareket alanını genişletmenin en kolay yolu şirketi başka bir yargı alanına taşımaktan geçiyor.

Ripple’ın taşınması ile XRP fiyatı arasında çok kesin bir bağ bulunmasa da şirketin hareket alanının genişlemesi ve yeni yerde yapılacak anlaşmalar XRP fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

Bunların yanı sıra analistler Ripple’da bundan sonraki fiyat yönünün iki seviyeye bağlı olduğunu ifade etmişti. Piyasa katılımcılarının 0,243 dolarlık desteğe ve 0,26 dolarlık dirence çok dikkat etmesi gerektiği belirtilmiş.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar