Binance Duyurdu: O Ağda Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Askıya Alınacak!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce yaptığı duyuruda BNB Smart Chain (BEP20) için cüzdan bakımı yapacağını belirtti.
13:53
1 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kısa süre önce yaptığı duyuruda BNB Smart Chain (BEP20) için cüzdan bakımı yapılacağını belirtti.

Bakım Yaklaşık 2 Saat Sürecek

Dev kripto para borsası Binance’dan yapılan duyuruda, BNB Smart Chain (BEP20) için 02/12/2022 tarihinde TSİ 10.00’da cüzdan bakımı yapılacağı aktarıldı. TSİ 09.55’de BEP20’de para yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak askıya alınacak. Yaklaşık 2 saat sürmesi beklenen cüzdan bakımı boyunca para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek. Bakımın tamamlanmasının ardından para yatırma ve çekme işlemleri yeniden başlatılarak kaldığı yerdem devam edecek.

Binance, cüzdan bakımı sırasında BNB Smart Chain (BEP20) üzerindeki token alım satımının herhangi bir şekilde etkilenmeyeceğini de ekledi.

BEP20 Nedir?

BEP20, BNB Smart Chain (BSC) üzerinde en yaygın Ethereum token standardı olan ERC20’yi genişleten bir token standardıdır. Bu, nasıl harcanabilecekleri, kimlerin harcayabileceği ve kullanımları için diğer kuralları tanımlayan token’lar için bir plan olarak düşünülebilir. BNB Beacon Chain’in BEP2’sine ve Ethereum’un ERC20’sine benzerliği nedeniyle BEP20 her ikisiyle de uyumludur.

BEP20, geliştiricilerin bir dizi farklı token’ı piyasaya sürmeleri için esnek bir format sağlamak amacıyla BNB Smart Chain için teknik bir şartname olarak tasarlandı. Bunlar, bir işletmedeki hisselerden bir banka kasasında saklanan dolarlara (yani bir stablecoin) kadar her şeyi temsil edebilir. Elbette, bir BEP20 token’ı olarak yerel bir varlık da yaratılabilir ya da diğer Blockchain’lerdeki token’lar BNB Smart Chain üzerinde kullanılabilir hale getirilebilir. Esasen diğer kripto paraların (LINK veya XRP gibi) BEP20 versiyonları olan “Peggy” coin’leri ile yapılan da budur.

BNB Beacon Chain’deki BEP2 token’ları gibi, BEP20 token transferleri de BNB ile desteklenmektedir. Bu, doğrulayıcıların işlemleri Blockchain’e dahil etmeleri için teşvik eder, çünkü yaptıkları çalışmaların karşılığında ödül olarak BNB’yi toplarlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar