reklamı kapat

Binance CEO’su Uyardı: Bu Bitcoin (BTC) İçin Çok Büyük Bir Olay!

Çin'den kripto paralar için olumlu hamle!
12:01
25 Eylül 2020

Çin ve genel olarak Asya içerisindeki kripto para sektörüne hakim olan ve sektörden haberleri paylaşan Dovey Wan, bugün sabah saatlerinde oldukça ilginç bir açıklama ve tweet paylaştı. Ünlü ismin paylaştıklarına göre Çin’in resmi medya kanalları şu an tam anlamıyla Bitcoin (BTC) ve kripto para propagandası yapmakta.

Wan, Xinhua veya CCTV2 gibi hükümetin en önemli basın yayın kaynaklarının Bitcoin ve kripto paraları olumlu bir şekilde tanıttığını, “kripto paraların bu yılın en iyi performans gösteren varlıkları” olduğunu vurguladıklarını ifade etti ve bunun kanıtlarını da paylaştı.

Çin, Kripto Paraları Tanıtıyor

Daha önce kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e düşmanca bir tavır takınan Çin, bu ani karar ile aslında büyük bir şeyin kapısını aralayabilir. Çin’in hem Bitcoin hash rate’i hem de ticari hacmi açısından lider ülke konumunda olduğu biliniyor ve kripto paraların ülkede tanıtılıp bunlara yatırımın teşvik edilmesi sektör için her şeyi değiştirebilir.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao da buna yorum olarak “Twitter üzerindeki birçok kişinin bunun ne kadar büyük olduğunu anlamadığını”, ancak bunun çok büyük bir olay olduğunu ifade etti. Çin’in kripto para sektörü için önemi gerçekten de büyük ve bu değişim Bitcoin de dahil birçok kripto paranın lehine olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.