X

Bella Protocol Nedir?

BEL coin, Bella Protocol projesinin ERC-20 tabanlı yerel token’ıdır.
12:56
25 Eylül 2020

Bella Protocol, çok kolay bir şekilde kripto para bankacılığı için DeFi ürünlerine ulaşılabilen protokoldür. Projenin amacı, zarif tasarım ve sorunsuz kullanıcı deneyimi ile otomatikleştirilmiş verimli yield farming araçları, lending platformu, birikim hesabı ve özelleştirilmiş robotik danışmanlar sunarak DeFi ekosistemini çok kolay hale getirmektir. Bu şekilde Bella Protocol DeFi benimsenmesinin de artacağını düşünüyor.

BEL Coin Nedir?

BEL coin, Bella Protocol projesinin ERC-20 tabanlı yerel token’ıdır. Bella Protocol coin’in en büyük özelliklerinden biri ARPA tarafından geliştirilmiş olması. Bella Protokolü, ARPA’nın küresel topluluğundan ilk kullanıcı grubunu çekmeyi hedeflerken, ARPA sahiplerinin ve destekçilerinin hızla büyüyen Bella ekosisteminden yararlanmaları bekleniyor.

Bella Protocol’de öne çıkan ürünün 1-Click konsepti olduğu görülüyor. Bella 1-Click konsepti, “popüler DeFi ürünleri için akıllı portal” olarak tanımlanıyor. Bu konsept sayesinde kullanıcılar işlem ücreti muafiyetinden faydalanabiliyor ve basit bir şekilde yield farming yapabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Bella Lending platformu sayesinde kullanıcılar, oldukça esnek ve merkezi olmayan para piyasasına erişim sağlayabiliyor. Lending, likidite madenciliğini, yönlendirme bonuslarını, likidite havuzu token’larını destekliyor. Bella ürünleri arasında yer alan bir başka hizmet de Bella Flex Savings’tir. Bu hizmet, en yüksek verim için protokoller arasında optimize edilmiş arbitraj stratejileri sunuyor ve birden çok kripto para ve geleneksel para desteği bulunduruyor.

Öte yandan Bella Protocol otomatikleştirilmiş sistemleri sayesinde sadece tek bir tıklama ile kullanıcıların yatırımlarını büyütebileceklerini ifade ediyor. Ayrıca herkesin özgür finansal servislere erişim hakkı olduğunu dile getiren Bella Protocol, yüksek işlem ücretlerinin bu hak önünde bir engel olduğunu ve platformun bu engeli ortadan kaldırdığını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak Bella Protocol ortakları ile de dikkat çekiyor. Platformun ortakları arasında; Arrington Capital, Binance, Alphabit, Koi Ventures ve Ledger Capital gibi önemli isimler bulunuyor.

BEL Coin Yorum

Aslında BEL coin Binance Launchpool’un ilk projesi olması sebebiyle oldukça dikkat çeken bir proje olarak nitelendiriliyor. Bella Protocol Binance üzerinde kullanıcı ile buluşması Binance Coin ve (BNB) ve Binance USD (BUSD) işlemlerinin de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağladı.

Bunların yanında BEL token kısa zamandır piyasada olmasına rağmen volatil bir grafik çizdiği görülüyor. Bazı yatırımcılar bu durumu güzel bir getiri fırsatı olarak yorumlarken bazıları için bu durum risk teşkil ediyor.

Bella Protocol Nasıl Satın Alınır?

BEL satın almak isteyen yatırımcılar için güncel fiyatlardan ve rakamlardan bahsetmek faydalı olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 2,46 USD ile işlem gören BEL token, Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00023735 BTC ile işlem görüyor. BEL token’ın 15 Eylül 2020’de 7,93 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 24 Eylül 2020’de de 2,32 dolar ile en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak BEL token’ın toplam arzının 100.000.000 BEL olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

BEL Coin Satın Al

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde BEL token’ı satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar