reklamı kapat

Binance CEO’su CZ’den Önemli DeFi Açıklaması!

Changpeng Zhao, DeFi projeleri hakkında ne düşünüyor?
22:22
4 Ekim 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2020 yılının en popüler kripto para yatırımı olan DeFi projelerine ilgisiz kalmadı. Binance, birçok DeFi projesini listelemenin yanı sıra Binance Smart Chain ağı ile aslında kendi DeFi projelerini desteklemeye ve piyasaya sürmeye  başladı.

Changpeng Zhao’nun ve Binance’in DeFi projelerine olan ilgisi ve SushiSwap gibi birçok projenin listelenmesi yatırımcıları mağdur etse de CZ bu ilgisini hala devam ettirmekte. Changpeng Zhao, DeFi sektörüne ve projelerine ciddi bir ilgi duysa da yeni yayınlanan bir röportajında aslında DeFi sektörüne tam anlamıyla inanmadığını belirtti.

Changpeng Zhao: DeFi Projeleri 2 Haftada Ölüyor

Decrypt kaynağına konuşan CZ, Curve gibi DeFi projelerinin kendisinin aklındaki “DeFi konseptini” değiştirdiğini itiraf etse de bunların asla merkezi finans dünyasının yerini alamayacağını belirtti. CZ, birçok DeFi tabanlı projenin “iki hafta içerisinde öleceğini” ancak sektöre olan ilginin yeni projelerle devam edeceğini düşünüyor.

DeFi sektörüne tamamen deneysel bir proje olarak bakan CZ, merkezi bir kripto para borsası yönetmekten nefret ettiğini ancak kullanıcıları korumak için bunun merkezi olmak zorunda olduğunu belirtti. Merkeziyetsiz kripto para borsalarının (DEX) çok daha kolay yönetildiğini ve sorumluluklar konusunda daha basit olduğunu ifade eden CZ, DeFi sektörünün olumlu yönlerinden birisinin bu olduğunu vurguladı.

Binance CEO’sunun bu açıklamasında DeFi projelerine çok kısa ömür biçmesi aslında sektör tarafından da kabullenilmeye başlandı. DeFi projelerinin son günlerde sadece dolandırıcılık ile anılması da Binance CEO’sunun bir nebze haklı olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.