X


Ethereum (ETH) 2.0’ın Son Testine Günler Kaldı!

Eğer ETH ağı son testten başarıyla geçerse ortada hiçbir sorun kalmayacak. 
19:46
5 Ekim 2020

Ethereum geliştiricileri, Kasım ayında kullanıcıyla buluşması planlanan güncellemenin son test aşamasını yakında piyasaya sürecek.

Bilindiği gibi Ethereum (ETH) Spadina ile bir “kostümlü prova” denemesi yapmıştı. Ancak Spadina başarısız olmuştu ve tekrar benzer bir denemenin yapılacağını açıklanmıştı.

Yeni Deneme

Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 4 günlük bir gecikme ile test ağının 12 Ekim’de başlayacağını belirtti ve “Bu test ağında çok sayıda zaman bağımlılığı var, bu yüzden bu sefer 7 gün ile gitmek istemedim. Umarım 4 gün, daha uzun esneme için bize iyi bir his verir.” ifadelerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan yapılan açıklamalarda Ethereum 2.0 öncesi önemli bir deneme olacak olan çalışmanın adı “Zinken” olarak belirlendi. Eğer her şey yolunda giderse Zinken de aynı Spadina gibi 3 gün sürecek. Yapılan açıklamalara göre eğer Spadina’daki gibi sorunlar çıkarsa ETH 2.0’ın resmi olarak piyasaya sürülmesinden önce yeni bir prova daha şart olacak.

Ancak herhangi bir sorun çıkmazsa Ethereum ağı gerekli aşamaları tamamlamış olacak ve ETH 2.0 güncellemesi planlandığı gibi Kasım ayında kullanıcı ile buluşacak. ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi enflasyonu kısa vadede %0,22 oranında azaltacak.

Ethereum 2.0

Bununla birlikte Ethereum 2.0 çalıştıran iki test ağının her ikisinde de sonlandırma sorunları yaşandığı için kaç kişinin kendi ETH’lerini kilitleyeceği açık değil. Ancak her iki test ağının da ilk sonlandırma sorunlarından sonra sorunsuz çalışmaya devam ettiğini belirtmekte de fayda var.

Ayrıca birçok kişi tam testnet’i aylardır çalıştırıyor ve ilk lansmana katılmak isteyenler ilk “kostümlü prova”da pratik yaptı ve şimdi ikinci provada da daha fazla pratik şansı elde edilmiş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar