X

Ethereum İçin Son Adım: Spadina Tanıtıldı

Ethereum 2.0 için bir adım daha atıldı.
12:02
15 Eylül 2020

Çalkantılı günler geçiren ve büyük bir ölçeklenebilirlik sorunu ile karşı karşıya olan Ethereum için önemli bir adım daha atıldı. Ethereum 2.0 için geçtiğimiz günlerde tarih onaylaması yapılmış ve bunun Kasım ayına yetişeceği vurgulanmıştı. Bunun ölçeklenebilirlik ve ağdaki tıkanıklık sorunlarına çare olacağı tahmin ediliyor.

Ethereum Spadina Nedir?

Ancak tabii ki ETH 2.0 öncesinde atılacak birçok adım var ve Ethereum Foundation bunun için önemli bir adımın duyurusunu yaptı. Ethereum’un ikinci paralel test ağı olan Spadina resmen yayınlandı. Medalla test ağı ile birlikte ikinci paralel ağ olan Spadina, ETH 2.0 için her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor.

Peki Ethereum Spadina ağı tam olarak ne işe yarayacak? Aslında bunun aynı Medalla gibi ETH 2.0 ana ağı öncesinde birçok özelliğin test edilmesi için geliştirildiği biliniyor. ETH geliştiricileri Spadina’dan alacakları sonuçlara göre ETH 2.0 için devam ya da tamam kararı alacaklar.

Spadina’nın ETH 2.0 için son adım olduğu ve bundan da onay alınması durumunda Ethereum’un uzun süredir beklenen güncellemesinin önünde hiçbir engelin kalmayacağı biliniyor.

Ethereum bu olayın sonrasında ise yaklaşık olarak %4 artış elde etti ve hala yükselmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar