reklamı kapat

Sıcak Gelişme: Binance Borsasına Dava Açıldı

Binance'e ABD'de dava açıldı!
11:34
15 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün dev bir dava haberi ile sarsıldı. Binance’in ABD içerisindeki mahkemelere adını duyuran şirketin ise Japonya merkezli kripto para borsası Fisco olduğu açıklandı. Fisco, Binance’in çalınan 9 milyon dolardan fazla kripto paranın Binance sayesinde aklandığını iddia ediyor.

Fisco, Pazartesi günü yaptığı şikayet ile Binance’in “zayıf ve belirsiz” KYC protokollerinin siber suçlulara davetiye çıkardığını vurguladı. Siber suçluların Zaif kripto para borsasından çalınan kripto paraları Binance üzerinden akladığını ifade eden Fisco, bu konuda oldukça iddialı. Fisco aynı zamanda Zaif kripto para borsasının da sahibi olarak biliniyor.

Binance’e Büyük Dava!

Zaif saldırısı 2018 yılının Eylül ayında yaşanmış ve o tarihlerde 63 milyon dolarlık kayıp sektörü sarsmıştı. Çalınan kripto paralar arasında yüklü miktarda Bitcoin de olduğu biliniyor. Fisco, Zaif’i hackleyen saldırganların Binance aracılığıyla 1.451 Bitcoin akladığını ifade etmekte.

O tarihlerde 9,4 milyon dolar değerinde olan söz konusu BTC miktarı bu an itibariyle ise 15 milyon doların üzerinde değere sahip. Fisco, bunun tamamen Binance’in suçu olduğunu ve KYC sürecinin inanılmaz derecede zayıf olduğunu belirtmekte.

Binance kripto para borsasının kendi para birimi Binance Coin bu haberin duyulması ile beraber %4 düşüş yaşamaya başladı. Binane’in böyle bir dava haberi ile anılması kesinlikle yatırımcıları da korkutacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.