reklamı kapat

Ethereum Fiyatı: ETH’da Büyük Ralli İşaretleri Var!

Analistlere göre eğer önemli direnç seviyeleri kırılırsa büyük bir ralli başlayacak.
09:30
15 Eylül 2020

Son düşüşlerin ardından kripto para ekosisteminde bir toparlanmanın olduğu görülüyor. Bitcoin’in elde ettiği güç ile birlikte altcoin’lerde de artış hareketleri görülüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da (ETH) bu artıştan payına düşeni almış gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

ETH, 350 dolarlık düşük seviyesinden bir artışa geçti. Ancak henüz 380 dolarlık önemli direnç seviyesinin üzerine çıkamadı. Yine de görülen artışın oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Son hareketleri değerlendiren analistler, ETH üzerindeki satış baskının satın alma baskısına dönüştüğünü ifade ediyor. Bu da artışın devam edeceği anlamına geliyor olabilir. Dolayısıyla eğer bugün görülen güç devam ederse ve Ethereum için artış fitilini ateşlerse önümüzdeki günlerde önemli direnç seviyelerinin bir bir kırılabileceği da ifade ediliyor.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre düşüş sonrasında yaşanan bu güçlü ivme ETH’nin altında yatan ve zaten var olan güce işaret ediyor. Bu güçle birlikte Ethereum fiyatının 380 doları aşması bekleniyor. Eğer Bitcoin’deki (BTC) artış devam ederse ETH’un 380 doları kolaylıkla geride bırakabileceği düşünülüyor.

Direnç Seviyeleri

Mevcut ETH grafiklerini yorumlayan kripto para piyasasını önemli analistlerinden “CrytpoBirb”, ETH’un 400 dolar öncesindeki önemli bir direnç seviyesini aşmanın eşiğinde olduğunu ifade ediyor. Analiste göre eğer Ethereum bu önemli seviyeyi aşabilirse 650 dolara doğru bir ivme başlayacak.

Bunlara ek olarak önümüzdeki günlerde hem Bitcoin fiyatının hem de genel kripto para piyasasının ETH üzerinde önemli bir etkisi olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.