X

Bitcoin Atağa Geçti: BTC Artışı Devam Edecek Mi?

Bitcoin yeniden bir artış eğilimine girdi. Peki, bu eğilim nereye kadar devam edecek?
08:13
15 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde 12.400 dolardan 9.900 dolara gerilemesine sebep olan büyük bir satış baskısı ile karşılaştı. Ancak son iki gündür sergilediği güçlü tavırla kayıpların bir kısmını geri kazandı ve 10.840 dolara kadar yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 10.712 dolardan işlem gören BTC’nin güçlü performansını değerlendiren analistler önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelerin görülebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Ortaya çıkan grafiklere göre boğalar şu anda düşüşten önce büyük bir destek seviyesi olan 11.000 doları geri almak istiyor gibi görünüyor. Çünkü düşüş öncesinde önemli bir destek seviyesi olan 11.000 dolar düşüşten sonra direnç seviyesine dönüştü. Bu noktayı yeniden bir desteğe çevirmek de oldukça önemli.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin güç kazandı ve son düşüş trendini tersine çevirmeyi başardı. Dolayısıyla Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara ve hatta daha da üstüne yükselebileceği düşünülüyor.

İlk Hedef: 11.000 Dolar

BTC son 24 saatte yaşadığı artış ile güzel bir yol katetti ve artış yönünde yorumlanan teknik görünümü büyük ölçüde destekledi. Bu yüzden lider kripto para biriminin artık daha da yüksek seviyeleri geçeceği düşünülüyor. Piyasanın popüler analistlerinden “Cheds” konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ilk etapta 11.000 doların gayet mantıklı bir hedef seviye olduğunu ifade etti. Ayrıca analiste göre Bitcoin‘de 11.000 dolar seviyesi kısa vadede geride bırakılması gereken önemli bir seviyeyi de işaret ediyor.

Öte yandan yine önemli analistlerden biri olan “Cantering Clark” da Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının yakın vadede daha fazla yükseliş sinyali verdiğini ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre 11.000 dolar seviyesi çok önemli bir destek/direnç dönüşümü olacak ve bu noktada satış yapan kişiler kaybedecek. Çünkü önümüzdeki günlerde büyük bir ralli başlama potansiyeli bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar