X


Binance CEO’su Boğa Piyasasıyla İlgili Tweet’ini Sildi!

Binance CEO'su Changpeng Zhao heyecanına yenik düştü ve olan oldu.
10:00
1 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasada tahminler açık bir şekilde boğaları işaret ediyor ve pek çok ünlü isim boğa trendine katılıyor. Bu kişilerden Binance CEO’su Changpeng Zhao attığı bir tweet’i “piyasayı fazla heyecana getirmemek için” sildi.

Zhao geçtiğimiz günlerde “İçten içe şimdiki boğa koşusunun çok önemli olacağını hissediyorum.” şeklinde bir tweet attı. Birkaç dakika sonra da tweet’i sildi. Bu durumda Zhao’nun heyecanını gizleyemediği çıkarımında bulunabiliriz.

Zhao kripto para camiasında etki gücü yüksek bir isim. Bunun öncelikli sebebi Zhao’nun sahibi olduğu Binance’in dünyanın en yüksek hacimli borsa olması. Dolayısıyla Zhao’nun her hareketi yatırımcılar tarafından yakinen izleniyor ve piyasada büyük bir beklenti oluşturuyor.

Zhao’nun tweet’ini silmesi tartışmalara yol açtı ve insanlar bu hareketin sebebi üzerine – özellikle “işini bilen” biri tarafından yapıldığı için – spekülasyon üretmeye başladı. Zhao yersiz spekülasyonları savuşturmak adına tweet’i neden sildiğini birinci ağızdan açıkladı:

Çok hızlı bir şekilde yayılıyordu ve bazıları bunu bir işaret/ipucu/spekülasyon vb. olarak yorumladı. Bu yüzden kaldırdım. Boğalara hep inanmışımdır ve boğa piyasası içinde olduğumuzu düşünüyorum. Haftalık tablolara bakıyorum. Ve hodl yapıyorum, yıllardır.

Yani işin Türkçesi; Zhao fikrini değiştirmedi, herhangi bir pişmanlık duymadı. Yalnızca yorumlarının abartılı sonuçların dayanağı olarak kullanılmasının önüne geçmek istedi. Reddit’te de konuyla ilgili yapılan yorumların çoğu olumluydu. Pek çok kullanıcı “tartışmalı bir tweet’i sildikten sonra bile Zhao piyasadaki optimist havayı korumayı başardı” minvalinde yorumlarda bulundu.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar