reklamı kapat

Binance CEO’su Açıkladı: Twitter Saldırısı Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

Binance CEO'su Changpeng Zhao Twitter saldırısının Bitcoin'e etkisini yorumladı.
16:17
17 Temmuz 2020

Lider kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter saldırısında hesabı ele geçirilenlerden birisiydi. İlk olarak Binance kripto para borsasının bunun devamında ise Binance CEO’su CZ’nin hesabı ele geçirilmiş ve buradan Bitcoin dolandırıcılığının reklamı yapılmıştı.

Birçok kişi bunun lider kripto para birimi Bitcoin için oldukça kötü bir gelişme olduğunu ifade etti. Bitcoin fiyatı ise bu olaydan sonra sadece 100 dolar değer kaybetti. Uzmanlar bu düşüşün Twitter saldırısı ile ilgili olmadığını belirtmekte ve Bitcoin’in bu olaydan değer kaybetmeyeceğini vurgulamakta. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu konu hakkındaki görüşlerini ifade etti.

Twitter Olayı, Bitcoin’e Yaradı

CZ, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Twitter’a dönmenin iyi olduğunu belirtti. Olay hakkındaki düşüncelerini paylaşan Changpeng Zhao, bunun “Bitcoin hacklenmesi” olarak lanse edildiğini ancak olayın bu olmadığını belirtti. Twitter’ın hacklendiğini ancak bunun hem Bitcoin hem de kripto paralar için iyi bir gelişme olduğunu ifade eden CZ, milyonlarca insanın BTC’yi duymuş olduğunu belirtti.

Gerçekten de hesabı ele geçirilen kişilerin toplam takipçi sayısı yüz milyonları aşıyor ve hepsi kötü bir şekilde de olsa Bitcoin‘den haberdar oldu. Binance CEO’su da buna vurgu yaparak talihsiz Twitter saldırısının olayın aslında sektörün lehine olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.