reklamı kapat

Binance Blockchain Week’te Neler Oluyor?

Kripto para borsası Binance'in düzenlediği Blockchain Week etkinliğinde neler konuşuluyor?
17:00
21 Ocak 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Başlatmaya hazırlandığı yeni borsa ve Singapur’da devam eden dört günlük Blockchain etkinliğiyle kripto para borsası Binance yoğun günler geçiriyor.

Binance Blockchain Week

19 Ocak’ta başlayan ve 22 Ocak’a kadar devam edecek olan Binance Blockchain Week, kripto para endüstrisinin en ünlü isimlerini bir araya getiriyor. Tabii bu isimleri görmek ve dinlemek için de binlerce kişi etkinliğe katılıyor.

İlk iki gün Binance SAFU Hackathon’a ev sahipliği yaptı. 21 ve 22 Ocak’ta ise Binance Conference gerçekleşecek.

Bunların yanında borsanın resmi web sitesinden, piyasanın bu zor günlerinde kaliteli bir etkinliğe ihtiyaç duyduğu şu şekilde açıklandı:

Şu anda kripto para piyasasına büyük bir kargaşa hakim. Belirsizlikler endüstriyi derinden sarstı ve şirketler gittikçe daha fazla zorlukla karşılaşmaya başladı. Çabalarımızı birleştirebileceğimiz, sektöre yeniden enerji verecek ve pozitif bir yönelim yaratacak küresel bir Blockchain hareketine ihtiyacımız var.

Konferansa kimler katıldı?

Hala devam eden konferans, “Blockchain alanındaki en akıllı beyinlerin mevcut endüstri trendlerini tartıştığı, Blockchain ekosisteminin daha da gelişmesi için yenilikçi çözümlerin arandığı ve son zamanların önemli konularının konuşulduğu” bir vitrin olarak tanıtılıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yanı sıra eToro CEO’su Yoni Assia, NEO kurucusu Da Hongfei, geçtiğimiz günlerde 1 milyon TRX ödüllü yarışma düzenleyen Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Morgen Creek Digital’in ortağı Anthony Pompliano da konferansa katıldı. Ayrıca Ripple, PwC, Qtum, Vertex, Bloq, Ontology, R3, ConcenSys, Circle ve Ethereum Foundation gibi birçok şirketin temsilcileri de konferansta yer aldı.

Neler konuşuldu?

Changpeng Zhao ile gerçekleştirilen samimi bir sohbetin ardından ilk panelde “Kripto ve Token Yatırımlarından Alınan Dersler” konusu tartışıldı. Bu konuyu takiben “Blockchain Birleşmiş Milletler: Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerine Yeni Çözümler” konusu gündeme geldi.

Bunların yanında konferansta NEO kurucusu “akıllı ekonomiler” hakkında ve Justin Sun Blockchain teknolojisindeki dApp ekosistemleri hakkında bilgi paylaşacaklar.

Öte yandan Microsoft ya da Apple gibi firmalar bu tür panelleri kendi ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için kullanırken kripto para odaklı paneller büyük ölçüde ekip işi olarak karşımıza çıkar. Binance de uzun zamandır işin içinde bulunan bir şirket olarak Blockchain teknolojisi ve kripto paralar konusunda ekip işini başlatmak için büyük bir adım atmış görünüyor…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.