reklamı kapat

Dikkat Çekici Yorum: Hodl’lamak Piyasaya Zarar Mı Veriyor?

Kripto para piyasası hakkında değerlendirmelerde bulunan Chris Burniske "hodl'lamanın" piyasaya zarar verdiğini belirtiyor.
16:00
21 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Merkezsizlik fikrine yönelik faaliyet veren Placeholder Ventures adlı bir yatırım grubunun ortaklarından Chris Burniske kripto para piyasasını değerlendirdi. Çok sayıda takipçisi bulunan Burniske, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir dizi gönderide piyasa hakkındaki düşüncelerine yer verdi. Burniske’nin “hodl’lamayı” piyasaya zarar veren bir eylem olarak yorumlaması ise dikkat çekici nitelikte.

Hodl Nedir?

Kripto para kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan hodl ifadesi, bekletmek ya da tutmak anlamına gelen İngilizce “hold” kelimesinden türetildi. Bitcointalk platformunda paylaştığı bir gönderide yanlışlıkla hodl yazan bir kullanıcı bu ifadeyi kripto para dünyasının literatürüne kazandırmış oldu. Hodl’lamak, bir kripto varlığın işleme alınmadan cüzdanda bekletilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Hodl’lamak Piyasaya Zararlı

Hodl’lamak kripto para kullanıcıları arasında hızla yayıldı ve adeta bir akım haline geldi. Ünlü Bitcoin (BTC) yatırımcısı Burniske’ye göre kullanıcıların hodl’laması ortaya bazı iyi sonuçlar koymuş olabilir. BTC’ye erken yatırım yapan kullanıcılar varlıklarını hodl’ladıysa güzel bir kâr elde etmiş olabilir. Ancak Burniske hodl’lamanın esasında böylesi taze bir piyasaya zarar verdiğini düşünüyor.

Ethereumworldnews tarafından yayımlanan haberde Burniske’nin düşüncelerine tüm detaylarıyla yer veriliyor. Chris Burniske piyasada bir bütünlük oluşmadan önce hodl’lama gibi bir eylemin yaygınlaşmasını doğru bulmuyor. Burniske’ye göre varlıklarını işleme almadan cüzdanlarında bekleten kullanıcılar, kriptoların fiyatlarını beklenenden daha kötü bir yere götürecek. Bu nedenle ünlü yatırımcı kullanıcıların hareket geçmesini ve piyasanın bütünlüğünü kazanmasına katkıda bulunmasını öneriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.