reklamı kapat

1 Milyon Dolar Ödüllü Tron Yarışması Sonuçlandı

Tron (TRX) Vakfı tarafından gerçekleştirilen ve merkezsiz uygulamaların (dApps) geliştirilmesini hızlandırmayı amaçlayan toplam 1 Milyon dolar ödüllü yarışmanın sonuçları açıklandı.
14:00
20 Ocak 2019

Kripto para piyasasındaki altcoin’ler ekosistemin gelişimi için canla başla mücadele ediyor. Tron (TRX) bu tür çalışmalara öncülük eden projeler arasında yer alıyor. Tron vakfı tarafından merkezsiz uygulamaların gelişimini sağlamak amacıyla başlatılan ve toplamda 1 milyon dolar ödül dağıtan yarışma sonuçlandı. 1 Aralık 2018 tarihinde başlatılan yarışma çeşitli tartışmalara da konu olmuştu. Bu tartışmalara ilişkin yayımladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Tron Yarışmasının Detayları

Toplamda 1 milyon dolar değerinde ödülün dağıtıldığı yarışmanın sonuçları katılımcılar tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Tron protokolü üzerinde merkezsiz uygulama (dApp) oluşturulmasına teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya birçok geliştirici katıldı. Katılımcıların 4 Ocak 2019 tarihine dek merkezsiz uygulama oluşturarak bunları teslim etmesi gerekiyordu. Tron vakfının ağın gelişimini hızlandırmak adına buna benzer başka yarışmalar ve etkinlikler düzenleyeceği ifade ediliyor.

Tron’a İlgi Büyük

Yarışmaya katılan binden fazla geliştirici toplamda 114 başarılı Blockchain projesi meydana getirdi. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar yarışmaya yoğun ilgi gösterdi ve 1 milyon dolarlık büyük ödülden pay alabilmek adına büyük bir azimle mücadele verdi. Sonuç olarak ortaya başarılı olarak nitelendirilebilecek birçok araştırma ve geliştirme çalışmasının çıktığı gözleniyor. Yarışmaya ilişkin çarpıcı detaylar arasında ekip tarafından sonuçlar hakkında yapılan çeşitli değişiklikler yer alıyor.

Yarışmanın orijinal duyurusuna göre ilk 56 geliştiriciye ödül verilmesi gerekiyordu. Ancak çeşitli gerekçeler nedeniyle bu sayı sonradan 114’e yükseltildi. Bu durum bazı kullanıcıların tepkisini çektiyse de diğer kullanıcılar üzerinde çok büyük bir yankı uyandırmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.