reklamı kapat

Tron (TRX) Fiyatı Şişirildi Mi, Şok Edici İddialar!

Tron projesi hakkında ileri sürülen iddialar dikkat çekiyor.
14 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasındaki popüler altcoin’lerden Tron oldukça çarpıcı iddialara konu oldu. 4 Ocak 2019 tarihinde sona eren toplam 1 milyon dolar ödüllü Tron yarışması merkezsiz uygulama geliştiricilerinin yönelttiği ilgi çekici iddiaların hedefinde yer alıyor.

Merkezsiz uygulamaların gelişimine olanak veren platform Tron kripto para piyasasındaki önde gelen projelerden. Platformun token’i TRX haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre piyasadaki en kıymetli dokuzuncu kripto para olma özelliği taşıyor. CoinTürk okurlarıyla daha önceden de paylaştığımız üzere Tron ekibi BitTorrent platformunu geçtiğimiz temmuz ayında satın almıştı.

Tron projesi kapsamında birçok çalışma yürütülüyor. Tron CEO’su Justin Sun hem ekosistemin mesafe kat etmesi için hem de Tron’un daha fazla benimsenme oranına ulaşması için çok sayıda faaliyetin gerçekleştirilmesine öncülük ediyor. Tron’un bu performansın ardından başarılı bir tablo oluşturduğu söylenebilir ancak topluluktaki bazı kullanıcılar TRX’in fiyatında “pump” yapıldığını iddia ediyor.

İddialara göre Tron platformunun token’i TRX’in fiyatı şişirildi. Ayrıca kullanıcıların Tron’a yönelttiği suçlamalar arasında, yarışma sona erdikten sonra bazı kuralların değiştirilmesi iddiası da yer aldı. Bu iddialara göre Tron yarışma öncesinde vadettiği ödülleri tam olarak belirttiği gibi dağıtmayacak. Kullanıcılar kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda ödüllerin dağıtılıp dağıtılmayacaklarından dahi şüphe duyduklarını dile getirdi.

Tron gibi önde gelen bir kripto para projesinin bu tür iddialara karışması kullanıcıların platforma ve projeye duyduğu güveni önemli ölçüde zedeleyebilir. Justin Sun belki de bu durumun bilincinde olduğundan söz konusu sorunların en kısa sürede çözüleceğini ifade etti. Ancak yine de geliştiricilerin bu konuda tatmin olmadıklarını belirtmek yanlış olmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.