reklamı kapat

Bilinmeyen Bitcoin Cüzdanından 933 Milyon Dolarlık Dev Transfer!

1 milyar dolarlık dev Bitcoin işlemi endişe yarattı.
18:43
30 Haziran 2020

Kime olduğu bilinmeyen en büyük Bitcoin cüzdanlarından birisi, geçtiğimiz günlerde devasa bir Bitcoin transferine imza attı ve 101.857 BTC transfer etti. Transfer ilk olarak 27 Haziran tarihinde Bitcoin Block Bot tarafından fark edildi ve takipçilerle paylaşıldı. Cüzdandan gerçekleştirilen 1 milyar dolara tekabül eden işlemin komisyonu ise sadece 0,48 dolar olarak gözüküyor.

Bu balina adresinin herhangi bir kripto para borsasına ait olmayan en yüklü cüzdanlardan birisi olduğu biliniyor. Geçtiğimiz Nisan ayında bu cüzdanın sirkülasyondaki toplam BTC miktarının %0,55’ine sahip olduğu biliniyordu. Uzmanlar bunun Winklevoss ikizleri gibi Bitcoin milyarderlerinden birisine ait olabileceğini de vurgulamaktalar.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi

1 milyar dolarlık Bitcoin transferinin iki farklı cüzdana gönderildiği görüldü. Bir tanesi 5.000 Bitcoin’lik bir işlem iken, diğeri 96.857 Bitcoin’lik bir işlem olarak görüldü ve bu da bunun bir ödeme olabileceğini gösterebiliyor. Cüzdana ilk olarak Nisan ayında fon gönderildiği biliniyor ve o tarihten beri hiçbir hareket gözlemlenmedi.

Glassnode araştırmacıları bunun aslında her ay farklı bir adrese gönderme yöntemi ile güvenlik amacıyla yapılmış bir şey olabileceğini belirtmekteler. Bitcoin balinaları genellikle güvenlik önlemleri açısından devamlı olarak farklı cüzdanlara aktarım yapabiliyorlar ve bunların çoğu donanım cüzdanı oluyor.

Ünlü Bitcoin balinası Joe007’nin geri dönmesinin hemen ardından böyle bir işlem yapılması ise bunun Joe olabileceğine dair şüpheleri arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.