reklamı kapat

“Beş Yıl İçinde Bir Milyar İnsan Kripto Ekosisteminde Olacak”

Dünyanın en büyük borsalarından birinin CEO’sunun kripto para ekosisteminin büyüyeceğine olan inancı tam…
13:00
8 Eylül 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

TechCrunch’ın 7 Eylül’de paylaştığı bir habere göre kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, önümüzdeki beş yıl içerisinde kripto para ekosistemindeki insan sayısının 40 milyondan bir milyara çıkacağını iddia etti.

TechCrunch’a verdiği röportajda Armstrong, kripto para ekosisteminin büyüyeceğini, toplam dijital para sayısının artacağını ve bu gelişmelerin de kendi token’larını çıkaran ticari kuruluşlar tarafından sağlanacağına inandığını dile getirdi. Token’ların adil bir şekilde alternatif bir yatırım işlevi gördüğünü söyleyen CEO, durumu şöyle açıkladı:

Bu ekosistemde zirvede yer alan şirketlerin kendi token’larına sahip olmaları mantıklıdır. Açık kaynaklı her projenin, her yardım kuruluşunun, her fonun ve yeni dağıtık uygulamaların hepsinin kendi token’ları olacak.

Öte yandan Armstrong, bu vizyonu hayata geçirmenin en önemli meselesinin “yasal yönetmelikler” olduğunu ve bu durumun “askıda duran büyük bir sorun” halini aldığını dile getirdi. Token’lar birer menkul kıymet olarak görülse de görülmese de yasal statü sağlanmadıktan sonra sorunun kalıntılarıyla uğraşmak zorunda kalınacağını ekledi. Armstrong, bu konuyla ilgili, “Coinbase bu token’ların çoğunun menkul kıymet olarak değerlendirileceğini düşünüyor.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca CEO’ya göre Coinbase gelecekte “yüzlerce” hatta “milyonlarca” token’a ev sahipliği yapacak.

Coinbase tam düzenlenmiş bir borsa olmak ve gelecekte kripto para menkul kıymet yatırımlarına yer verebilmek için bazı şirketleri satın aldı. Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace Inc. ve Digital Wealth LLC bu şirketlerin arasında yer alıyor. Bu satın alımlar sayesinde Coinbase, kripto para yatırım ürünleri dışında diğer finansal araçlara doğru da genişleyebilir.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase, dört kripto paranın daha sterlin ile işlemlere açıldığını duyurmuştu. İngiliz müşteriler artık Bitcoin’e ek olarak Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve Bitcoin Cash için sterlin ile işlem yapabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.