X


Belirsizlik Sürüyor: BTC Dibe Ne Zaman Vuracak?

BTC tutunacak dal aramaya devam ediyor.
18:00
25 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para dünyasında işler ters gittiğinde bu hızla gerçekleşir ve dijital çığ bir anda büyür, neredeyse bütün coin’leri etkisi altına alarak dibe vurur.

Bu hafta sonunda yaşanan gerileme ile bu ay toplam kayıp 90 milyar doları buldu. Piyasa ay içerisinde %43 değer kaybederek bu yılın en büyük değer kaybına uğradı.

Bitcoin halen altcoin’lerin performansını da etkilediği için dip noktası ararken BTC’yi baz almak gerekiyor. Önceden Bitcoin’in 6 bin dolarda destek bulanacağını düşünen birçok yatırımcı bulunuyordu. Birkaç ay 6 bin dolar dip gibi gözüktü ancak SEC kararları, BCH işç savaşı gibi meseleler neticesinde dibin dibine doğru yolculuk başladı.

Gördük ki 6 bin dolar dip değilmiş ve hatta yakın bile değil. Hemen yapılan tahminler 4500 dolar civarında durulacağına işaret ediyordu ancak Bitcoin frene basmadan devam etti. Piyasa analistli Murad Mahmudov’a göre BTC gözünü daha da düşük noktalara dikmiş durumda. 3 bin dolar seviyesine ulaşırsa başka bir tahmin yapmak için piyasanın durgunlaşması gerektiğini belirten Mahmudov, fiyat sallantılarının belirsizliğine dikkat çekti.

BTC’nin 3 bin dolara gerilemesi toplam kripto para piyasa değerini 100 milyar dolarım altına çekebilir. Eğer 100 milyar doların altına düşerse birkaç ay boyunca bu seviyelerde gezinebilir ve işler iyiye gitmeden önce daha da kötüye gidebilir. Diğer yandan 1000 doların mümkün olduğunu söyleyenler de bulunuyor. Önceden Bitcoin bir yıl içerisinde ağır kayıplar yaşayıp tekrar toparlanmasını bilmişti.

Bu yılın ayı sezonu hızlıca para kazanmak isteyen bütün yatırımcıları üzdü. Uzun vadeli düşünen yatırımcılar ise her düşüşün alım fırsatı olduğunu dile getirmeye devam ediyor. Piyasa en nihayetinde denge bulacaktır ve trend değişecektir. Ancak önemli olan kripto paraların ölçeklendirilmiş, çalışan ürünler vasıtasıyla yaygınlaşmasıdır. Aksi halde spekülatif yönlenen piyasada yapılan tahminler havada kalmaya devam eder. Kripto paralar teknolojik geleceğin temellerini atabilirlerse, bu durum fiyatlara iyi yansıyabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar