X

Avustralya Merkez Bankasından Dogecoin (DOGE) Açıklaması: “Abartılı”

Avustralya merkez bankası yetkilisi Dogecoin hakkında açıklamalarda bulundu.
12:00
18 Kasım 2021
Avustralya Merkez Bankasından Dogecoin (DOGE) Açıklaması: "Abartılı"

Dogecoin bu yılın başlarında kuşkusuz yatırımcıların kalplerini ve zihinlerini ele geçirmiş olsa da, Avustralya Merkez Bankası yetkilisine göre insanların düşündüğü kadar popüler olmayabilir.

Avustralya Merkez Bankasından Dogecoin Açıklaması

RBA’daki ödemeler başkanı Tony Richards, yüksek kripto para birimi benimseme oranlarını gösteren anketlerin doğruluğunu sorguladı. Richards, özellikle, tüm Avustralyalıların %5’inin meme kripto para birimi Dogecoin‘e sahip olduğunu gösteren yakın tarihli bir anketten bahsetti.

Richards, bu tür çevrimiçi anketlerin muhtemelen yaşlıları ve internet bağlantısı zayıf olan bölgeleri hariç tuttuğunu belirtti. Öte yandan Tony Richards popüler şaka para birimi Dogecoin‘in (DOGE) kabulünün muhtemelen abartılı olduğunun da altını çizdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

RBA yetkilisi, meme kripto para biriminin piyasa değerinin bu yılın başlarında şaşırtıcı bir şekilde 88 milyar dolara ulaştığına ve bunun piyasanın durumunu gösterdiğine inandığına dikkat çekti.

Avustralya Doları İçin Tehdit Oluşturmuyor

Richards, kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşmasına rağmen, bir ödeme aracı olarak yaygın bir şekilde benimseneceğine inanmadığından, bunların Avustralya doları için bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor.

Richards bu konudaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti;

“Mağazaların fiyatlarını kripto para birimlerinde yayınladığını veya yıllık raporlarını kripto para birimlerinde yapan şirketleri veya kripto para birimlerinde ödeme almak isteyen birçok insanı göremiyorum.”

RBA yetkilisi yatırımcıların, düzenleyici belirsizlik, çevresel etkileri ve cezai kullanım durumları gibi kripto para birimleriyle ilişkili riskler konusunda daha uyanık olabileceğine inanıyor.

Kripto para birimlerine karşı şüpheci yaklaşımlarda bulunmasına rağmen, Richards işinin bir parçası olarak yeni ödeme araçlarını öğrendiğinde 2014 yılında bir kripto cüzdanı yarattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar