X


Artık Dogecoin (DOGE) İle Tesla Satın Alınabilecek! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Artık Dogecoin kullanılarak Tesla satın alınabilecek!
20:39
16 Ağustos 2021
Artık Dogecoin (DOGE) İle Tesla Satın Alınabilecek! DOGE Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Blockchain ve robotik firması Bots Inc., popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile yerel otomobil bayilerinden ikinci el Tesla otomobil satın almanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

Artık Dogecoin İle Tesla Alınabilecek

Dogecoin’in bu seviyelere ulaşmasında oldukça fazla katkısı bulunan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a göre, elektrikli otomobil devi Tesla da Mayıs ayı başlarında meme (şaka) kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşünüyordu. Ancak otomobil devinden bununla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şaka kripto para birimi, birçok insan tarafından hızlı bir şekilde benimsenmesiyle oldukça büyük ilerlemeler kaydediyor. Öyle ki, kısa bir süre önce ünlü yatırımcı ve NBA takımı Dallas Mavericks kulübünün sahibi Mark Cuban, Dogecoin’in ödemeler açısından en güçlü kripto para birimi olduğunu iddia etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, Mark Cuban‘ın Dogecoin söylemlerine destek vererek, “Bir süredir bundan bahsediyorum” yanıtını verdi.

Cuban, Dogecoin’in güçlü topluluğunun ve sınırsız arzının, Bitcoin’in üstün bir ödeme aracı haline gelmesine yardımcı olacak temel güçlü yönleri olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, Mark Curban sahip olduğu Dogecoin miktarını da açıkladı. Ünlü yatırımcı bugün yaptığı açıklama ile sadece 494 dolar değerinde Dogecoin’e sahip olduğunu belirtti.

Dogecoin 10 haftanın zirvesine ulaştı

Popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, Haziran/Temmuz ayında yaşanan piyasadaki sert çöküşün ardından nihayet toparlanmaya başladı. Dogecoin, Temmuz ayında 0.16 dolar seviyesine kadar gerileyerek düşüşten oldukça fazla etkilenmişti.

Ancak DOGE, 0.16 dolar seviyesinden toparlanmayı başardı ve bir süre önce yönünü yukarıya çevirdi. Şaka para birimi şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için mücadele ediyor.

Elon Musk‘ın ve Mark Curban’ın paylaşımlarının hemen ardından Dogecoin, yeniden harekete geçti ve yükseliş başlattı. Öyle ki günün erken saatlerde 7 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 0,35 dolara yükseldi. Ancak yine de, 8 Mayıs’ta ulaştığı 0,73 dolarlık zirvesini yüzde 55 altında işlem görüyor.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %11.44’lük bir artışla 0.35 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar