X

Appcoins Nedir?

ICO dönemini en çok konuşulan kripto para birimlerinden APPC Coin, sanal uygulama mağazası odaklı bir projedir.
13:00
23 Temmuz 2020

Appcoins, Aptoide App Store tarafından üretilen ve mobil uygulama dünyasını hedef alan bir projenin kripto para birimidir. İlk ICO’sunu gerçekleştirdikten ve Binance kripto para borsasında listelendikten sonra %300 gibi inanılmaz bir yükseliş elde ederek gündeme girmeyi başaran AppCoins, mobil uygulama sektörünü değiştirmeyi hedefliyor.

Appc Coin Nedir?

Mobil uygulama sektöründe bilinen bir marka olan Aptoide tarafından piyasaya sürülen Appcoins uygulamasının kripto parası Appc Coin, bu sektördeki hegemonyayı bitirmeyi hedefliyor. Android OS tabanlı çalışan Aptoide’in 200 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor. Ekibin hedefi ise mobil uygulama sektörüne daha fazla şeffaflık ile verimlilik getirmek. Bu sebeple blockchain teknolojisi ile akıllı kontratları, uygulama mağazalarına getiren ekip, ciddi bir geri dönüt de aldı.

Android veya Apple’ın uygulama mağazasına kıyasla aracıları ortadan kaldırmayı hedefleyen proje geliştiricileri, para birimi olarak ise Appc Coin kullanmakta. Her şeyi blockchain’e taşımayı hedefleyen Aptoide ekibi, bu sayede tarafların daha şeffaf hareket etmesini ve daha fazla kişinin bu projeye katılması için teşvik sağlanacağını vurgulamakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Appc Coin ERC-20 tabanlı ve Ethereum ağı üzerinde hayata geçirilen bir kripto para birimidir. Basic Attention Token ile aynı “ilgi başına ücret” yöntemini kullanan kripto para, bu sayede uygulama indiren kullanıcılara belirli miktarlarda ücretsiz olarak dağıtılmakta. Proof-of-Attention (PoA) modeli olarak da bilinen bu protokol, kullanıcıların tıkladıkları reklamlardan token kazanmasını sağlıyor. Bu da “Appcoins ne demek” sorusunun cevabını veriyor. Appcoins adından da anlaşılabileceği üzere mobil uygulamaları ve bunlardan elde edilen kripto para kazançlarını temsil ediyor. Kullanıcılar daha sonra bu token’ları yani Appc Coin’leri uygulamanın kendi cüzdanı olan Appcoins Wallet üzerinde saklayabilmekte ve biriktirebilmekte. Appcoins Wallet’ın bütün avantajları ise bununla sınırlı değil.

Appcoins Wallet Nedir?

Aynı diğer mobil uygulamalar gibi bir mobil uygulama olan AppCoins Wallet, sadece kullanıcılar tarafından değil aynı zamanda geliştiriciler, işletmeler ve bunun gibi birçok parti tarafından kullanılabilmekte. Kullanıcıların uygulamalardan elde ettikleri AppCoins’ler direkt olarak bu cüzdanda saklanabilmekte ve ilk olarak buraya aktarılmakta.

Kullanıcılar diledikleri taktirde bu cüzdandan başka cüzdanlara veya kripto para borsalarına APPC Coin transferi yapabilme şansına sahip. AppCoins Wallet’ın direkt olarak AppCoins sistemi ile entegre olması ise kullanıcılar için büyük bir avantaj ve zaman tasarrufu sağlıyor. Aptoide uygulamasına bakıldığında AppCoins Wallet’In 1 milyondan fazla indirildiği görülüyor. Bu da potansiyel AppCoins Wallet ile APPC Coin yatırımcılarının sayısını ortaya koymakta.

Appc Coin Yorum

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 599. kripto para birimi olarak gözüken Appc Coin, ICO döneminin ve 2018 yılının parlayan yıldızlarından birisi konumundaydı. Özellikle Binance kripto para borsası tarafından listelenmesi ile %300 gibi inanılmaz bir yükseliş elde eden APPC Coin, o tarihlerde çok fazla uzmanın olumlu yorumunu almayı başardı.

Basic Attention Token tarafından kullanılan protokol modelini kullanması büyük bir avantaj olsa da rakiplerinin Apple Store ve Android Store olması APPC için büyük bir dezavantaj oldu.

APPC Coin Satın Al

APPC Coin direkt olarak ticari hacme ve popülerliğe göre dünyanın lider kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden satın alınabilir. APPC/BTC işlem çiftinin en çok ticari hacme sahip olduğu borsanın da Binance olduğu gözüküyor ve bu likidite konusunda avantaj sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar