X


API3 Coin Nasıl Alınır?

API3, API'lerin üçüncü taraf aracılar olmadan doğrudan blok zinciri uygulamalarına veri beslemesini sağlayan bir veri platformudur.
19:32
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

API3, web3 altyapısını hedefleyen merkezi olmayan API hizmetleri için bir platformdur. Veri akışları, merkezi olmayan bir şekilde sunulur ve yönetilir. Standart internet web’de API’ler, tek bir merkezi hizmetler tarafından barındırılır. Tersine burada, veriler farklı sağlayıcılar arasında dağıtılacak ve ayrıca akıllı sözleşmelerle erişilebilir olacaktır.

API3 (API3) Nedir?

API3, API’lerin üçüncü taraf aracılar olmadan doğrudan blok zinciri uygulamalarına veri beslemesini sağlayan bir veri platformudur. API3, ödül almak için stake edilebilen ve veri akışında bir güvenlik garantisi sağlamak için teminat görevi görebilen yerel yönetim token’ıdır.

Zincir üstü ortamlara doğru harici veriler sağlamak, güçlü merkezi olmayan uygulamalar, platformlar ve pazar yerleri oluşturmak için önemli bir unsurdur. API3 bunu nasıl yapar?

API3, merkezi olmayan API’ler (dAPI’ler) oluşturarak, blok zincirinde olmayan verileri almayı ve blok zincirine aktarmayı kolaylaştırdı. Bu, geliştiricilerin, uygulamalarının verilerinin blok zincirlerle uyumlu olması için bir kapı bekçisi şirketine ödeme yapması veya tescilli teknolojiyi kullanması gerekmeyecekleri anlamına gelir.

API3’ün benzersiz oracle düğümleri, API sağlayıcılarının kendileri tarafından barındırılır. Bu, doğrudan ilişkiler oluşturduğu ve veri kaynaklarının daha fazla özerkliğine izin verdiği için diğer üçüncü taraf oracle’lardan farklı bir deneyim sağlar. Bu birinci taraf düğümleri oluşturma sürecine, API’leri dAPI’lere dönüştürmek için Ethereum üzerinde akıllı sözleşmeler kullanan Airnode teknolojisi adı verilir.

API3 Coin Nereden Alınır?

API3 Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. API3 Coin; Binance platformunda API3/BTC, API3/USDT ve API3/BUSD paritelerinde işlem görüyor. API3 Coin, bu yazının hazırlandığı sırada 5,5 dolardan alım satım işlemi görüyor.

API3 Coin (API3) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya geleneksel para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de API3 Coin satın alabilirsiniz. API3/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. API3/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından API3 Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar