X


2023 Yılına Kadar Kripto Para Dünyasında Neler Olacak?

Bu yıl kripto para topluluğunu neler bekliyor? Yayınlanan rapora dikkat!
22:00
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geleceği görmek imkansız ancak günümüzü iyi okuyabilirseniz geleceği dair doğru tahminlerde bulunabilirsiniz. Cryptocom kripto para ekosisteminin 2022 yılına dair beklentilerini paylaştı. Popüler kripto para borsasına göre önümüzdeki yıla kadar bizi neler bekliyor?

2021 Yılı ve Kripto Paralar

Hırpalanmış Bitcoin (BTC) boğaları için bir umut ışığı var. Cryptocom’dan gelecek vaat eden bir rapor, küresel kripto kullanıcılarının 2022’nin sonuna kadar bir milyara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Rapor, El Salvador’un örneğini kopyalayan gelişmekte olan ulusların bir kombinasyonunun ve kripto endüstrisine karşı “daha ​​dostane bir duruş” un “ulusların artık halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı görmezden gelemeyeceği” anlamına geldiği sonucuna varıyor.

2021’e bakıldığında, küresel kripto nüfusu 2021’de %178 artarak Ocak’ta 106 milyondan Aralık’ta 295 milyona yükseldi. 2021, Tesla ve Mastercard’ın kripto ödemeleri ve benimseme ile partiye katılmasıyla başlarken, BTC yılın ikinci bölümünde büyümeyi hızlandırdı ve Ethereum (ETH) benimsemesinden etkili bir şekilde daha iyi performans gösterdi.

El Salvador’un ödemelerde Bitcoin’i tanımasının öncesinde aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Ağustos, benimseme için olağanüstü bir ay oldu:

2022 Yılı Beklentileri

2021’de tetiklenen kripto kullanıcılarının sayısı ışığında Cryptocom (CRO), “2022’de benzer bir artış oranı tahmin edersek, 2022’nin sonunda 1 milyar kripto kullanıcısına ulaşma yolundayız” diye tahmin ediyor. Bununla birlikte, oraya ulaşmak için Bitcoin’i ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı sağlıklı kripto düzenlemelerini benimseyen birden fazla Latin Amerika ülkesi gerekecek.

Neyse ki, yakın tarihli bir Fidelity raporu, ulus-devletin benimsenmesi konusunda hemfikir; “2022’de daha fazla ülkenin BTC’yi benimsediğini görebiliriz” açıklaması 4 trilyon doların üzerinde varlık yöneten Fidelity tarafından yapılmıştı.

Bununla birlikte Cryptocom bu yıl SEC tarafından onaylanacak bir Spot Bitcoin ETF’sinin yıl sonu hedefini erkene çekebileceğini düşünüyor. Birçok analist 2022 yılı içinde gerekli düzenlemelerin tamamlanarak bir spot ETF’ye imkan tanıyabileceğini düşünüyor. SEC Başkanı ise piyasalardaki volatiliteye işaret ederek şimdilik spot ETF taleplerine olumsuz yanıt veriyor. Volatilite derken, dün bu saatlerde 44.000 dolara gitmeyi uman Bitcoin sadece 24 saat için de 37.710 dolara kadar düştü. Kaldıraçlı işlemlerde 720 milyon doların üzerinde liq yaşandı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar