X


Twitter Profiline Nasıl NFT Eklenir? Twitter NFT Özelliği Rehberi

Bu makalede Twitter profil fotoğrafına nasıl NFT ekleneceğini birlikte öğreneceğiz.
19:00
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT sektörü, 2021 yılında büyük bir patlama yaşayarak milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Sosyal medya devi Twitter, eski CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin vizyonu ile birlikte kripto para endüstrisine adapte oldu. Bitcoin ile bahşiş ödeme özelliğinin ardından NFT ekleme fonksiyonunu hayata geçiren Twitter, ekosistemde önemli rol oynamaya devam ediyor. Bu makalede Twitter profil fotoğrafına nasıl NFT ekleneceğini birlikte öğreneceğiz.

Nasıl NFT Eklenir?

Twitter, kripto topluluklarının yoğun olduğu sosyal medya mecralarından biridir. Dev platform, resmi olarak NFT ekleme özelliği ile kullanıcılarına kripto alanında daha fazla deneyim sunuyor. Ancak şunu belirtmeliyim bu özellik henüz Türk kullanıcılar için aktif değil. NFT eklemek için öncelikle hesabın orijinalliğini temsil eden mavi tık sahibi olmalısınız. Mavi tik sağlamanın ardından Twitter Blue sertifikası, belirlenen bölgelerde ve şartlarda olan kullanıcılar için aylık 2.99 dolarlık bir masrafı ile elde edilebilir.

Mavi tık sahibi ve Twitter Blue aboneliği olan kullanıcılar için profil kısmında “profili düzenle” seçeneğine tıklanmalı. Burada profil fotoğrafı ekleme opsiyonu seçiminin ardından karşımıza fotoğraf yükle ve NFT seç kısmı geliyor.

NFT Seç tıklandıktan sonra cüzdanızı bağlama kısmına adım atılıyor. Cüzdan bağla seçiminin ardından Coinbase Wallet, Rainbow, Metamask, Trust, Argent, Ledger Live opsiyonlarından birinin seçimi ile bir sonraki adıma geçebiliriz. Belirtilen cüzdan seçimlerinin ardından NFT koleksiyonunuz ekrana yansıyor.

NFT koleksiyonunuzdan herhangi bir parça seçimi yapabiliriz. Bu noktada ise benzersiz NFT’niz Twitter’ın altıgen profil fotoğrafı çerçevesine sığdırılıyor ve onayın ardından profilinize ekleniyor.

NFT Bilgileri

NFT eklenilmesini öğrendiğimize göre bunun profil kısmında nasıl görüneceğine bakalım. Altıgen formundaki NFT profil fotoğrafına tıklayarak benzersiz varlığın tüm bilgilerine ulaşabiliriz. Koleksiyon adı, sahibi, nadirliği, inşa edildiği Blockchain, token standardı, token ID’si, kontrol adresi gibi bilgiler açılan NFT özellikleri penceresinde karşınıza çıkacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar