X

ANKR Fiyat Hareketleri: ANKR Fiyatı Neden Yükseldi?

Bugün gün içinde ANKR fiyatı anlık olarak güzel bir artış kaydetti. Ancak sonrasında ANKR’nin düşüşe geçtiği görülüyor. 
21:35
18 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş grafiklerini sürdürürken altcoin’lerde volatil hareketler görülmeye devam ediyor. Bazı altcoin birimleri yükseliş hamleleri sergilerken bazı altcoin’lerin henüz yükselişe geçmedikleri görülüyor. Bugün ise yukarı yönlü hareketi ile dikkat çeken kripto para birimlerinden biri Ankr (ANKR) oldu.

ANKR Fiyatı Hareketi

2021 yılında daha önce de adını duyduğumuz ANKR bugün de fiyat performansı ile gündeme oturdu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ANKR fiyatı 0,1021 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olsa da fiyat gün içinde 0,1133 dolara kadar yükseldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyat düşüşüne rağmen son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 15’lik artış ile ilerleyen ANKR’nin hala rekor fiyat seviyesinin oldukça altında işlem gördüğü ifade edilebilir. ANKR rekor seviyesini 28 Mart 2021’de 0,2252 dolar ile görmüştü.

Yatırımcılar her ne kadar ANKR fiyatının daha yüksek seviyeler çıkmasını beklese de şu an için analistler bir süre konsolidasyon ve düzeltmenin yaşanabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla Bitcoin fiyatının ve BTC piyasa hakimiyetinin yükselişte olduğu günümüzde ANKR fiyatında bir başka yükselişin yaşanması için bir süre daha beklenmesi gerekebilir.

ANKR Neden Yükseldi?

Aslında ANKR fiyatının yükselmesinin arkasında proje ile ilgili bir gelişme yok gibi görünüyor. Buna ek olarak büyük bir borsa listelenmesi gibi bir durum da söz konusu değil.

Ancak ilk yükseliş hareketinin 14 Ekim’de Sacramento Kings ve Ankr anlaşması sebebiyle başladığı görülüyor. Dolayısıyla bir süre bu haberin etkilerinin devam ettiği ifade edilebilir. Yine de yaşanan son yükselişte bir pump & dump olabileceği ve yatırımcıların mutlaka temkinli yaklaşmalarının önemli olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar