Ankr Coin Nedir?

Ankr coin, Web 3.0 için Blockchain bulut altyapısı sunmayı amaçlayan platform ve kripto paradır.
10:20
22 Temmuz 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Öncelikle “Ankr coin hangi ülkenin ya da Ankr coin kimin” gibi soruları cevaplayacak olursak; Ankr 2017 yılında Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde kuruldu. Kurucu ekibi ve genel merkezi San Francisco’da bulunuyor ve Ankr’nin dünyanın farklı yerlerine dağılmış olan ekibi Şanghay, Moskova, Bükreş, Amsterdam, Hindistan ve Güneydoğu Asya’daki ofislerde faaliyet gösteriyor.

Ankr node piyasası, kullanıcılara birkaç dakika içinde Blockchain node’larını dağıtma olanağı sağlarken; Ankr API piyasası, genel Blockchain’leri ve DeFi protokolleri için tek tıklamayla API çözümleri sunuyor.

Bunların yanı sıra Ankr; platformda ödemeleri kolaylaştırmak, kullanıcıların ve kaynak sağlayıcıların itibar verilerinin sağlanması ve akıllı sözleşmeler yoluyla veri merkezlerinin algoritmik olarak önerilmesi için altyapının önemli bir parçası olarak Blockchain teknolojisini kullanıyor.

Ankr Coin

En basit şekilde Ankr coin’in amacının Web 3.0 için Blockchain bulut altyapısı sunmak olduğu ifade edilebilir. Ankr, herhangi bir Blockchain node’unu dağıtmak için altyapıyı kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getiriyor. Böylece node’lar dünya çapında anında dağıtılabiliyor.

Ankr coin ve Ankr platformu kullanıcılarına  güvenilir ve yüksek erişilebilirliğe sahip küresel ağda çalışma imkanı sunuyor. Bunun yanında Ankr’in Kubernetes yerel dağıtım çözümü sayesinde günler süren DevOps çalışmalarının süresi oldukça kısalıyor. Ayrıca platformu kullanmanın maliyetinin çok düşük olması da Ankr’nin bir başka avantajı olarak nitelendiriliyor.

Ankr Coin Yorum

Aslında Ankr, bulut teknolojisi alanında çalıştığı için ve bu alanda Microsoft, Google, Amazon, IBM gibi büyük firmalar olduğu için dikkatleri çekiyor. Çünkü Ankr coin’in bu alanda bu kadar büyük firmalara rakip olup olamayacağı merak ediliyor.

Bunun yanında Ankr coin yorumlarına göre, hem dağıtık bulut teknolojisi ile hem de daha ucuz depolama hedefi ile birlikte projenin potansiyelinin yüksek olduğu ifade ediliyor. Ayrıca “Ankr coin kimin” sorusunun cevabı da token’ın desteklenmesi için bir seçenek olarak sunuluyor. Çünkü Ankr’nin CEO’luğunu ve CTO’luğunu Amazon geçmişi olan Chandler Song üstleniyor. Song’un yanı sıra yine kurucu ortak ve CTO olan Stanley Wu’nun da 10 yıllık bir Amazon tecrübesi bulunuyor.

Bunların yanında Ank coin’in topluluğa büyük önem vermesi ve Türkiye’de de aktif bir topluluklarının bulunması dikkat çeken farklı bir konu olarak yorumlanıyor.

Ankr Coin Grafik

Piyasa hacmi bakımından 149. sırada bulunana Ankr coin’in grafiği incelendiğinde son zamanlarda büyük bir artış kaydettiği görülüyor. Ancak yine de 2019 Nisan’da görülen 0.169 dolarlık fiyata henüz ulaşılamadığı ifade edilebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0.0069 dolardan işlem gören Ankr coin, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık olarak %45 altında bulunuyor.

Bunların yanında Ankr coin’in piyasa değerinin de özellikle son birkaç günde oldukça iyi bir perfomans sergilediği ifade edilebilir. Ankr’nin piyasa değeri yalnızca bir haftada 10.859.490 dolardan 36.084.710 dolara yükseldi. Ankr grafikleri değerlendirildiğinde yatırımcıların Ankr coin’i radarlarına aldıkları ifade ediliyor.

Öte yandan şu anda dolaşımda 5.162.899.378 ANKR bulunuyor ve bu rakamın 10.000.000.000 ANKR’ye ulaşacağı biliniyor.

ANKR Coin Satın Al

Dünyanın en yüksek alım satım işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance‘den ANKR coin’i güvenle satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar