X


Milyarder İsim Bitcoin Hakkında Yanıldı Mı?

Paul Tudor Jones, Bitcoin yatırımı ile hata mı etti?
11:57
22 Temmuz 2020

Önde gelen Bitcoin eleştirmenlerinden birisi olan Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı güncel bir açıklamasında yakın zamanda Bitcoin’e portföyünün yaklaşık %2’si kadar yatırım yaptığını belirten milyarder Paul Tudor Jones’un yanıldığını ve hata yaptığını belirtti. Jones, Bitcoin’e yatırım yaptığında bunun şu an en çok getiri sunabilecek varlıklardan birisi olduğunu belirtmişti.

Wall Street’in efsanevi isimlerinden birisi olarak görülen Paul Tudor Jones’un dünya çapında artan bir enflasyon beklentisi içerisine girmesi ve bunun karşılığında Bitcoin’e yatırım yaparak bunu güvenceye almak istemesi, o tarihlerde ciddi bir kurumsal yatırımcı çekmeyi başarmıştı.

Schiff: Bitcoin Yerine Altın Yatırımı Yapın

Altın yatırımcısı ve Bitcoin eleştirmeni Schiff ise şu an yaşanan Altın ve Gümüş fiyat yükselişlerine bakarak Jones’un yanıldığını ve “en hızlı at” olan Altını kaçırdığını belirtiyor.

Schiff açıklamasının devamında Jones’un Bitcoin yatırımı yaparak en yavaş ata bahse girdiğini vurguladı. Bitcoin‘in yarışı bitiremeyeceğini bile belirten Schiff, Paul’un bu konuda avantajı ele geçirmek için Altın veya Gümüş yatırımı yapması gerektiğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar