X


Analistten İddialı Uyarı: Bitcoin (BTC) Kısa Vadede Bu Seviyelere Düşecek!

Kripto analisti, iddialı bir tahminde bulunarak Bitcoin (BTC)'nin bu fiyat seviyelerine kadar düşeceğini öngörüyor.
18:40
8 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC), en son Elon Musk’ın piyasayı hareketlendirmesi ile bir yükseliş görebilmişti. Ancak genel olarak bakıldığında hem son bir haftada hem de yılın başından beri BTC’nin düşüş trendinden kurtulamadığı görülüyor. Bir kripto analisti olan Credible, boğaların başarılı olamayacağını ve makroekonomik nedenlerin BTC’yi yeni bir düşüşe hazırladığını savunuyor.

Analistin BTC Tahmini

Analist, BTC’nin tarihte özellikle 34.000 dolar civarında satın alım bölgesinde olduğunu ve bu yüzden Bitfinex balinalarının bunu beklediğini söylüyor. Ancak analist, bunun da ötesinde BTC’nin tarihteki gibi 34.000 dolar civarında alımlarının artmayacağını hatta 28.000 dolara kadar düştükten sonra artabileceğini belirtiyor. Özellikle Bitfinex balinalarını takip ettiğini söyleyen analist, balinaların satın alma emirlerinin 34.000 doların altında yığıldığını vurguluyor.

Şu anda Bitcoin, son 24 saatteki 2.25% değişimiyle 20,182.64 dolardan işlem görüyor. Temmuz 2021’den bu yana en düşük fiyatını gören BTC, 34.000 dolar civarına kadar düşerek piyasaya korku salıyor. Bu ve benzeri gelişmeler BTC için dipten satın alımı gösterebilse de diğer yandan aslında yatırımcıları daha çok korkuya tetikleyerek düşüşlerin habercisi de olabiliyor. Bu süreçte korku ve açgözlülük endeksi ise, 18’e kadar inerek uzun zamandır olmadığı kadar kötü bir performans sergiliyor.

Kısa Vadede Gelecek!

Bu düşünceye paralel olarak analist, hem Bitfinex balinalarının hareketleri ile hem de makroekonomik nedenlerin yatırımcıları etkilemesiyle Bitcoin’nin bekleneni yapacağını ve değil 34.000 doların altı daha da düşerek 28.000 dolara kadar inebileceğini belirtiyor. Ayrıca analist, bu zamana kadar BTC’den belirleyici bir hamle gelmediğinin ve kısa vadede bunun BTC’yi daha da kötü etkileyeceğinin altını çiziyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar