X

Analistten Ethereum (ETH) Açıklaması: Rüya Gibi Bir Durum

Ethereum ağı artık hiç olmadığı kadar aktif!
10:11
13 Eylül 2020

Ethereum ağı üzerindeki merkeziyetsiz uygulama ekosisteminin daha önce görülmeyen seviyelerde etkileşim aldığı ve kullanıldığı görülüyor. Özellikle DeFi uygulamalarının rekor fiyat artışları elde etmesi, tabii ki bütün bu ekosistemin kullanım oranını olumlu bir şekilde etkiledi.

Örnek vermek gerekirse Uniswap isimli merkeziyetsiz borsa şu an için Bitcoin ağındaki işlem ücretleri kadar işlem ücretine sahip ve her gün milyonlarca belki de milyarlarca dolarlık işlem yapılıyor. Verilere göre Uniswap V2 günlük olarak 1 milyon dolara yakın işlem ücreti kullanmakta ve bunların hepsi ETH ağı tabanlı gerçekleşiyor.

ETH Ağı Hiç Olmadığı Kadar Aktif

DApp ve DeFi uygulamalarına yönelik bu artış uzun vadede kesinlikle Ethereum fiyatı için olumlu. 3 yıl önce ETH fiyatı 1.450 dolar seviyesine kadar geldiğinde DApp’lerin kullanım oranı mevcut seviyelerin yanına bile yaklaşamıyordu.

Ünlü analist John Todaro 3-4 yıl önce bu seviyenin yanına bile yaklaşılmadığını ve ETH ağı için bu durum “rüya gibi” olduğunu vurguladı.

ETH fiyatı da kesinlikle bu gelişmeler sayesinde önümüzdeki günlerde oldukça hareketli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar