X

Analistler, Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Biteceği Tarihi Açıkladı

Bitcoin boğa koşusunun sonu yaklaşıyor!
17:31
29 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.400 dolara kadar çıkarak 2020 yılına damga vuran nadir varlıklardan birisi oldu. Bütün varlıkların ve küresel ekonominin dibi gördüğü 2020 yılında lider kripto para biriminin değerini 8’e katlaması kesinlikle uzun yıllar unutulmayacak. Bitcoin fiyatı bu gelişmenin sonrasında volatilite nedeniyle hafif düzeltmeler yaşarken birçok analist bunu “rallinin bitmesi” şeklinde yorumladı.

Bitcoin’in Mevcut Rallisi Yakında Bitecek

Uzmanlar ise Bitcoin’in mevcut rallisinin bitmesi için henüz tarihin kesinleşmediğini ve önümüzde aylar olduğunu vurgulamakta. Newton Advisors kurucusu Mark Newton, konu hakkında verdiği demeçte Bitcoin fiyatının 2021 yılının başına kadar yükselmeye devam edeceğini ve ancak oradan sonra düzeltme yaşayacağını belirtti. Kendi kripto para yatırımlarını önümüzdeki haftalarda elden çıkartacağını belirten analist, dipten alım yapmak için fırsat kollayacağını paylaştı.

CNBC röportajında oldukça net açıklamalar yapan ünlü analist, Bitcoin fiyatının şu an herkesin dikkatini çektiğini ve bu dikkatin yukarı yönlü hareketi devam ettirebileceğini ifade etti. Yatırımcıların 2020 yılının son çeyreğindeki ralliden etkilenerek 2021 yılının ilk çeyreğinde alım yapmaya devam edebileceğini belirten analist, kurumsal yatırımcıların ise tam tersi yöne gidebileceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC İçin Kritik Tarih: Ocak 2021

Newton, tarihsel grafiklere ve teknik analize bakarak da Ocak 2021 tarihinde sert bir düşüş yaşanabileceğini düşünüyor. Geçtiğimiz bütün yıllarda muhteşem dördüncü çeyrekler yaşandığını belirten analist, bu trendlerin ise her zaman Ocak ayının başlarında tersine döndüğünü ifade etti. Yatırımcıların Ocak ayında yaşanan düşüş ile panikleyeceklerini ve düşüşün artacağını ifade eden Newton, akıllı yatırımcıların ise dip alım yapabileceğini paylaştı.

bitcoin grafiği

Bitcoin’in Tarihsel Grafiği Ne Gösteriyor?

Gerçekten de Bitcoin’in tarihsel grafiğine bakıldığında her yılın ilk ayları ile birlikte BTC fiyatının düşmeye başladığı görülüyor. Ocak 2021 tarihinde oluşacak olan grafik henüz belli olmasa da analistler burada ciddi bir düşüş bekliyor. Sadece beklentinin oluşması ise bile fiyatı aşağıya çekmek için yeterli olabilir.

Kurumsal şirketlerin yüklü Bitcoin alımları ve daha fazla alımın yaşanacağı beklentisi fiyatı nasıl yükselttiyse, düşüş beklentisi de bu şekilde düşürebilir. FOMO’nun artması ve birçok yatırımcının kripto para sektörüne yeni girmesi, düşüş ihtimalini daha da güçlendirmekte ve yatırımcılara uyarı vermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar