X

Ethereum (ETH) Fiyatı İle İlgili Önemli İddia: ETH İçin Hala Dipteyiz!

Kurumsal yatırımcı ETH almaya başladı!
20:27
29 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son günlerde kesinlikle dikkat çeken bir yükseliş yakaladı. Ethereum fiyatının 500 doların altına gerileme riski bulunurken bir anda 750 dolara kadar yükselmesi birçok yatırımcıyı şaşırttı.

Ethereum 700 Doları Kırdı

ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 716 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %1 düşüş yaşarken son 7 gün içerisinde %10’un üzerinde artış yakaladı. Bitcoin fiyatının düzeltme yaşadığı anlarda ETH fiyatının böylesine ciddi bir direnç göstermesi, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun yorumlarını haklı çıkartır cinsten.

CryptoQuant CEO’su Ju, Ethereum fiyatının şu an kurumsal alıma göre değerinin çok altında olduğunu belirtti. Daha fazla kurumun ETH aldığını ve kurumsal yatırımcıların eninde sonunda rekor miktarda ETH alacağını belirten Ju, Bitcoin’den sonra ilk hedefin bu olduğunu düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kurumlar ETH Alıyor

Daha önce Grayscale’in yaptığı ETH alımlarını kurumsal alım konusunda veri elde etmek için kullanan Ju, BTC ve ETH alımları arasında %27’lik bir aralık olduğunu belirterek bunun doldurulacağını ifade etti. Analist, Grayscale’in kurumsal yatırımcılar için daha fazla Bitcoin değil, Ethereum alacağını belirterek 2021 yılının başına işaret etti.

Ju’nun açıklamalarına göre Ethereum’da kurumsal alımın başlaması ile yeni bir rekor görülebilir ve 700 dolar seviyeleri çok geride kalabilir. Ethereum fiyatının Bitcoin’in düşüş anında bile yerinde saydığına dikkat çeken CEO, balinaların ellerindekileri satmamakta ısrar ettiğini ifade etti. Ju’ya göre bu durum arz-talep dengesizliği yaratacak ve ETH fiyatının yeni alımlarla yükselmesinin önünü açacak.

ETH İçin Fiyat Tahmini: 903 Dolar

Ünlü isim yaptığı hesaplamalara göre Ethereum fiyatının 714 dolar seviyesi yerine 903 dolar seviyesinde olması gerektiğini belirtti. Bu da yaklaşık olarak %25’lik bir artışa tekabül ediyor. Kurumsal yatırımcılar daha fazla ETH alana kadar kişisel olarak ETH almaya devam edeceğini belirten Ju, yatırımcılara bir sinyal vermiş oldu.

Ethereum’un önündeki en büyük engellerden olan ölçeklenebilirlik, kurumsal yatırımcı için büyük bir sorun olabilir. Ancak ETH 2.0’ye geçiş ile beraber ağdaki işlem kapasitesinin de önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. Ethereum 2.0’nin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, kurumsal yatırımcı için de fitili ateşleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar